Фарбуємо яйця до Великодня — 15 ідей з описом та фото

Майже у кожної господині є вже роками перевірені рецепти паски та способи виготовлення крашанок. Проте часто виникає й бажання по експериментувати. Тому, буває, навіть у бувалих господинь з’являється питання «як і чим пофарбувати яйця на Пасху?». А що вже казати про молодих мамочок, які ще й хочуть долучити до цього процесу діток. У сьогоднішньому матеріалі ми зібрали досить прості, але ефектні ідеї створення крашанок, які зможуть урізноманітнити ваш великодній кошик цього року.

Як підготувати курячі яйця до варіння?

Перед створенням крашанок потрібно підготувати яйця. Якщо ви хочете отримати яскравий або чистий колір, для фарбування потрібно брати білі яйця. Щоб колір лягав рівніше та був більш насиченим, яйця попередньо можна помити у розчині харчової соди або протерти спиртом. Крім того, перед варінням яйця слід дістати із холодильника та дати полежати трохи, щоб вони набули кімнатної температури. Інакше яйця потріскаються у процесі приготування.

Також звертайте увагу на те, чим саме ви фарбуєте яйця. Зараз можна знайти дуже ефектні та яскраві ідеї, наприклад, “космічні” яйця, пофарбовані за допомогою лаку для нігтів. Виглядає це, звісно, гарно, проте їсти після такого фарбування яйця навряд чи безпечно. Тому, обирайте безпечні фарбники.

1. Натуральні фарбники для крашанок

Більшість із нас багато років тому фарбувала яйця тільки натуральними фарбниками (бо інших і не було), зокрема лушпинням цибулі. Зараз з тенденцією «еко» цей вид фарб знову набирає обертів у всіх країнах. Навіть трошки дивно дивитися на популярних іноземних блогах майстер-класи по фарбуванню яєць у цибулевому лушпинні. Такий майстер-клас й наша бабуся може зробити, ще й краще!

Окрім цибулі, фарбують і іншими натуральними продуктами. Зокрема лимон, морква або куркума можуть пофарбувати у жовтий, сік буряка надасть рожевий відтінок, шпинат — зелений, червонокачанна капуста — синій. Для цього потрібно додати у воду натуральний фарбник, оцет та довести до кіпіння. Даємо рідині настоятися приблизно 30 хвилин та кладемо яйця. Далі дехто залишає яйця просто у фарбнику, а хтось варить їх ще 30 хвилин на невеликому вогні. Можна залишити яйця у фарбнику на ніч або навіть довше, щоб отримати більш інтенсивний колір.

Натуральний фарбник — це досить часто експеримент (окрім знайомого нам лушпиння, звичайно). Не завжди виходить так гарно, як ми собі це уявляємо, з першого разу. То ж наберіться терпіння, щоб знайти ту саму пропорцію та час фарбування.

Проте у випадку з натуральними фарбниками є і безперечний та дуже важливий плюс – це безпечно. А у непередбачуваності результату є навіть свій шарм, адже сам «продукт» вирішує який колір у вас вийде.

Яйця-омбре, пофарбовані за допомогою червонокачанної капусти:

2. Харчові фарбники для великодніх яєць

Якщо експериментувати з натуральними фарбниками вам ніколи, найпростіше звернутися до магазинних харчових фарбників. Але й тут знайдеться місце для творчості. Можна спробувати різну інтенсивність кольорів, відшукати цікаві відтінки та поєднання. Або ж можна занурити яйце наполовину у фарбник одного кольору, а потім іншу половину – у інший фарбник, щоб отримати двокольорові яйця.

3. Рис або інша крупа для декору яєць на Великдень

Щоб отримати яйця у цяточку, використовують рис (або іншу крупу). Перед варкою у фарбнику, яйця потрібно намочити водою та обваляти у крупі. Після цього яйце щільно замотують у марлю та фарбують, як зазвичай.

Також можна насипати у пластиковий контейнер рис, додати концентрований харчовий фарбник. У цю ємність кладуть зварене яйце, закривають кришкою та трясуть, щоб фарба на крашанку лягла нерівномірно.

4. Сода для крашанок

Для кожного кольору змішуємо у окремій ємності 1 ст. л. соди, 1-2 ч. л. води та декілька крапель харчового фарбника, перемішуємо. Отриману пасту наносимо на яйце товстим шаром. Наприкінці наносимо на яйце кілька крапель фарбника інших кольорів. Поміщаємо яйце у окрему ємність та починаємо повільно, по краплям, додавати оцет. Сода почне пінитися та створювати візерунок на шкаралупі. Промочуємо яйце паперовим рушником. Слідкуйте, щоб фарби не змішувалися, для цього між фарбуваннями ємність із оцтом потрібно промивати.

5. Мармурові яйця-крашанки

Для отримання ефекту «мармуру» яйця потрібно пофарбувати два рази. Спочатку у світлий тон, потім висушуємо. Готуємо більш темний фарбник, додавши туди олію, акуратно розмішуємо її у розчині. Відправляємо пофарбоване яйце у більш темний фарбник з олією і одразу дістаємо. Фарба розподіляється нерівномірно, тому створюються «мармурові» візерунки.

Хоча й з однією фарбою крашанки виходять досить цікавими.

«Мармурові» яйця:

Яйця, пофарбовані за допомогою олії:

6. Прості візерунки на крашанках

Якщо яйце перед фарбуванням обернути резинками або наклеїти смужки скотчу, то вийде смугасте яйце. Якщо поєднати з іншими кольорами, то ще й багатокольорове.

Смугасті яйця:

Яйця, пофарбовані за допомогою резинок:

7. Мереживо на великодніх яйцях

Якщо щільно обернути яйце мереживом та опустити у фарбник, вийде досить тендітний варіант фарбування.

8. Прості малюнки фарбою на писанках

Навіть якщо ви не маєте схильності до прикладної творчості, за допомогою безпечної фарби можна розписати яйця самостійно, якщо використовувати максимально прості елементи. Наприклад, такі цяточки, які зроблені олівцем.

Прості малюнки на яйцях:

Малюнок на яйцях за допомогою олівця:

9. Харчові маркери для виготовлення писанок

Для більш складних форм стануть у нагоді харчові маркери (такі зустрічаються у інтернет-магазинах для кондитерів).

Малюнок харчовим маркером у поєднанні з фарбою на яйцях:

Малюнок харчовим маркером на яйцях:

10. Рослини і крашанки

Знайомий нам спосіб, який зазвичай йшов у “комплекті” з цибулинним лушпинням у якості фарбника. Спробуйте інші фарби для різноманітності. Рослинні елементи можна також залишити на крашанці та приклеїти їх (за допомогою білка замість клею).

Силует квітів на яйцях:

Яйця, прикрашені квітами:

11. Декупаж для пасхальних яєць

Замінивши клей на білок, можна використати для крашанок і улюблений багатьма метод прикрашання усіляких поверхонь – декупаж.

12. Наліпки на пасхальних яйцях

Особисто мені не подобаються магазинні наліпки, вони виглядають якось занадто штучно. А ось такі, саморобні, із клейкого паперу або зафіксованого звичайного паперу, з простими геометричними формами, мені здаються дуже милими та цікавими для малечі.

13. Тату на крашанках

Якщо у вас є донька-підліток, ви точно бачили такі тимчасові тату. Їх можна пристосувати і для прикраси яєць. Якщо, звісно, донька не забере 🙂

14. Картонні прикраси на крашанках

Прикраси для яєць можуть бути і об`ємними, наприклад, вирізані із картону.

Прикраси з картону на яйцях:

Картонні “пояси” на яйцях:

15. Яйце чи…?

Фантазія господинь не має меж. У мережі можна зустріти пасхальні яйця у різноманітних «образах». Вирішуйте самі, підходить вам такий варіант чи це вже занадто, проте є дійсно цікаві варіанти. Наприклад, такі кактуси або овочі, з якими можна зробити цілу композицію.

Яйця-кактуси:

Яйця-овочі:

Якщо щось пішло не так..

У процесі приготувань не завжди все йде ідеально, бувають і побічні “втрати”. Яйця можуть тріснути, тощо. Продукт ми знаємо, куди можна використати — в салати. А ось шкаралупа стане в нагоді для декору, якщо її пофарбувати та зробити такі милі великодні свічники.

Натхнення!

Світлого Великодня!

Джерело: zelenasadyba.com.ua

Зберегти в Pinterest