Де посадити весняні цибулинні? 5 правильних рішень

Коли цвітуть тюльпани і інші весняні цибулинні в саду, особливо, якщо їх багато, радість від їхньої ніжності і краси важко переоцінити. Але ось, коли вони відцвітуть, пожовкле листя тюльпанів, нарцисів і мускарів кидається в очі, викликаючі зовсім інші емоції. Ландшафтні дизайнери, які пропагандують легкий у догляді саді, радять правильно обирати місце для весняних цибулинних, щоб не задумуватися потім, що робити, коли тюльпани відцвіли. Є, як мінімум, 5 варіантів їх грамотної посадки. Що посадити біля тюльпанів і інших першоцвітів, читайте в статті.

1. Посадка тюльпанів щільним килимом

Такий прийом часто використовують не тільки для висадки тюльпанів, а й для нарцисів, мускарів і інших. Восени висаджуєте весняні цибулинні близько один біля одного, заповнюючи певний простір. Це може бути стандартна кругла клумба або рабатка, а можна висадити тюльпани чи нарциси вздовж міксбордеру з багаторічниками. Коли тюльпани відцвіли, між цибулинами висаджуйте розсаду однорічників – петунії, чорнобривці, віолу, маргаритки і т. д. Як правило, такі однорічні квіти не бояться повернення заморозків і на час закінчення цвітіння тюльпанів і нарцисів вже дуже декоративні. Розростаючись, вони повністю прикриють собою непривабливе жовте листя цибулинних.

2. Двошарова висадка нарцисів і тюльпанів

Використовуючи цей спосіб, цибулинні висаджують восени разом з дворічними і багаторічними квітами. Наприклад, мускарі і інші дрібно цибулинні, гарно виглядатимуть серед очитків, крокуси – серед гвоздик, тюльпани і нарциси – серед флоксів шиловидних… Загалом, всі цибулинні чудово почуваються серед ґрунтопокривних рослин. На час, коли тюльпани відцвіли, питання, «що робити?» не виникає – бо багаторічники повністю їх закривають.

3. Посадка тюльпанів і нарцисів на межі змикання листя багаторічників

Цей спосіб посадки тюльпанів вимагає їх поєднання з хостами, лілійниками, папороттю і ін. рослинами, а точніше – між ними. Коли цибулинні відцвітуть, відростаюче листя сусідів повністю закриє місце їх росту.

4. Хаотичний розподіл цибулинних в саду разом з ґрунтопокривними рослинами

Цей варіант найчастіше використовують в садах природніх стилів. Тюльпани, нарциси, мускарі, крокуси гармонійно виглядають в рокаріях, на схилах, біля водойм… При цьому, відцвітаючи, вони повністю прикриваються ґрунтопокривними сусідами.

5. Посадка весняних цибулинних в контейнери

В Європі все більшої популярності сьогодні набирає посадка тюльпанів, нарцисів і інших цибулинних в контейнери. Цей варіант не тільки може забезпечити більш раннє цвітіння весняних цибулинних, а ще й ідеальне рішення для швидкого озеленення нового подвір’я.

Натхнення!

Джерело: zelenasadyba.com.ua

Зберегти в Pinterest