Простий і недорогий спосіб зробити з пасхального яйця справжній шедевр

Традиція розписування яєць з’явилася дуже давно і у багатьох народів вона не менш популярна, ніж звичайне забарвлення. Не варто йти на компроміс, віддаючи перевагу недорогим наклейкам! Якщо ви хочете здивувати гостей і родичів, використовуйте більш творчий метод прикрашання, який дозволить покрити шкаралупу красивим детальним малюнком. Навіть якщо ви зовсім не вмієте малювати, все вийде!

Вам знадобиться:

  • зварені круто яйця зі світлою шкаралупою (краще без штампів птахофабрики);
  • крохмаль (або яєчний білок і сіль);
  • вода;
  • м’яка кисть;
  • серветки з красивим малюнком

Найяскравіші і детальні малюнки можна знайти на серветках для декупажу. Такі набори коштують дорожче, але в одній пачці міститься безліч різних орнаментів. Товсті серветки розділяють на волокна, відокремлюючи верхній шар з малюнком. Можна взяти і тонкі одношарові серветки.

Малюнок ділимо на дрібні частини. Краще робити це руками – нерівний рваний край паперу виходить більш тонким. Для декупажу цей спосіб підходить краще, адже при ньому границі склеювання частин виходять менш помітними.

Наносимо частини малюнка на чисте і сухе яйце за допомогою пензлика, змочуючи серветку водою. Чим менше складок буде на поверхні, тим більш акуратним вийде розпис.

Тепер серветки слід закріпити спеціальним клейстером. Його готують з двох чайних ложок крохмалю, розведеного в теплій воді до стану густої сметани. Можна поставити суміш на дуже повільний вогонь для кращого розчинення. Інший варіант – закріплювати серветки сирим яєчним білком. Перед нанесенням білок слід збити, додавши невелику дрібку солі.

Залиште яйця сушитися. Для цього зручно використовувати сито або грати від мікрохвильової печі. Не виносіть яйця на балкон і не залишайте під відкритим вікном, щоб на поверхню не потрапляв пил.

Також цей метод дозволяє трохи зміцнити шкаралупу. Тому в пасхальних іграх у вас буде невелика перевага.

Кілька варіантів такого декору яєць:

#1

#2

#3

#4

#5

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest