Тепер тирсу використовую тільки так. Унікальна техніка для створення інтер'єрного декору

Ефектні інтер’єрні рішення не завжди вимагають колосальних витрат, особливо якщо прийнято рішення все зробити самотужки, а не вирушати на пошуки чогось оригінального в магазин або антикварну крамницю. Відмінним матеріалом для реалізації найсміливіших дизайнерських задумів стане звичайна тирса, а точніше пластична маса, виготовлена ​​на її основі. Все дуже дешево і просто, а результат гідний захоплення.

Для приготування пластичної маси знадобиться:

  • 4 склянки просіяної тирси
  • 2 склянки пшеничного борошна
  • 2 склянки клею ПВА
  • 1/4 склянки води

Додаємо до тирси борошно і добре перемішуємо. Вводимо у суху суміш клей ПВА і знову перемішуємо. Важливо, щоб уся маса з’єдналася із клеєм. Наприкінці вводимо воду та вимішуємо до однорідності, по ходу роботи додатково змочуємо руки водою. В результаті отримуємо пластичну масу, що добре піддається формуванню.

Зберігати таку масу потрібно в пакеті, інакше вона швидко засохне. У холодильнику може пролежати до тижня. Примітно, що глина з тирси не боїться заморозки, більш того, поміщена в морозильну камеру, вона може бути використана протягом декількох місяців.

А тепер створюємо чудо. Вирізаємо 2 смуги картону 70*10 см. Промазуємо клеєм одну зі смуг з відступом від краю в 5 см. Накладаємо одну смугу на іншу зі зміщенням у межах не промазаної ділянки, а потім прогладжуємо їх гарячою праскою. Це дозволить швидко та надійно склеїти каркас.

Поєднуємо раніше не промазані ділянки, наносимо клей і з’єднуємо в коло. Знову використовуємо праску для швидкої фіксації, а потім злегка підминаємо картон з обох боків від місця склейки, щоб сформувати плоске дно майбутнього корпусу.

Припилюємо робочу поверхню борошном. З маси для ліплення формуємо довгу ковбаску, у разі потреби випускаємо повітря, додатково змінюючи. Потім розкочуємо пласт заввишки 0,5 см.

Промазуємо внутрішню частину каркасу клеєм ПВА, потім акуратно укладаємо по колу глиняну стрічку, пригладжуючи до поверхні. Щоб розгладити поверхню якнайкраще, змочуємо глину водою. Даємо клею зчепитися, а потім акуратно обрізаємо надлишки пластичної маси з обох боків.

Розкочуємо ще один пласт, змащуємо клеєм зовнішню частину каркасу і аналогічно робимо верхню частину обмотки. У міру роботи маса може надірватись у деяких місцях. У таких випадках достатньо накласти аплікації та вирівняти поверхню, додатково змочуючи проблемні ділянки водою.

Обрізаємо надлишки глини, згладжуємо торці, використовуючи воду. Відразу, не давши заготовці висохнути, доповнюємо її рельєфним малюнком. Для його створення можна використовувати будь-які форми, здатні залишити відбиток. Після нанесення візерунка даємо заготовці висохнути.

Частину корпусу зверху планується закрити. Використовуючи залишки тканини чи флізеліну, робимо розмітку під шаблон. Потім знову розкочуємо глину і формуємо заготовку потрібної форми. Доповнюємо її візерунком.

Даємо заготовці добре підсохнути. Змащуємо необхідну ділянку клеєм по торцю та приклеюємо до корпусу передню панель.

Тонко розкочуємо ковбаску і нарізаємо ніжки. За формою та розміром вони будуть схожі на корки від вина. Потім переходимо до фарбування корпусу. Беремо відповідну акрилову фарбу і фарбуємо ніжки та внутрішню частину заготовки. При фарбуванні верхньої частини корпусу використовуємо м’яку тканину для затирання, щоб отримати ефект старіння. Робимо це відразу після фарбування, поки фарба не встигла висохнути.

Довгі дерев’яні шпажки обрізаємо до потрібної довжини, а потім приклеюємо до корпусу за допомогою клею для дерева. Рухаємося від середини до боків, розташовуючи палички так, щоб верхня частина була на торці, а нижня була приклеєна з тильного боку передньої перегородки.

Доповнюємо низ корпусу ніжками. Пускаємо по колу окантовку з крученої мотузки, щоб приховати місця стиків. Наш виріб дуже схожий на вінтажне радіо. Залишилося покрити його лаком і дати висохнути.

Міцний, стійкий декор добре вписується в інтер’єр і може виконувати функцію світильника. Для цього достатньо розмістити всередині корпусу свічку на батареях або світлодіодну стрічку.

Джерело

Зберегти в Pinterest