Найзручніші та найврожайніші грядки для будь-якого ґрунту — високі та теплі

Ні для кого не секрет, що в садово-городніх справах дуже багато залежить від ґрунту і у випадку із заболоченим або низинним розташуванням створення грядок може стати великою проблемою. Однак і в такій ситуації є вихід – високі грядки, які, до речі, стануть відмінним варіантом абсолютно для будь-якого ґрунту. А якщо влаштувати такі грядки за методом Зеппа Хольцера, то ви отримаєте відмінний урожай без особливого клопоту.

Така грядка має ще кілька переваг: оскільки вона досить висока, то працювати на грядці можна, з комфортом розташувавшись на стільчику поруч. Ви можете використовувати не тільки верх грядки, але і її бічні сторони, для посадки, наприклад, полуниці: просто просвердлити в дошках отвори для кущиків.

Каркас для грядки робитимемо з металевої сітки. Найкраще брати зварену оцинковану сітку з осередком 2,5 см та діаметром дроту не менше 2,8 мм. Найрозумнішим варіантом буде купити 2 метри сітки та розділити її на 3 частини.

Щодо розмірів заготовки, то в нашому випадку це прямокутник зі сторонами 3,5 м на 65 см.

Далі формуємо каркас грядки, у нашому випадку це коло, і закріплюємо сітку за допомогою металевого дроту.

Ось і все можна переходити до заповнення грядки. На її дно укладаємо товсті колоди та інші великі «дерев’яшки». Такий дерев’яний прошарок добре вбирає та утримує вологу всередині грядки та захищає рослини від пересушування навіть за відсутності регулярного поливу.

Так як каркас грядки зроблений з сітки, на наступному етапі необхідно утримати ґрунт всередині. Найпростішим варіантом у цьому випадку стануть дошки. У спеку вони захистять коріння від перегріву та висушення, а в холоди зігріють за тим же принципом, що і перший «дерев’яний шар».

Наступним шаром на колоди викладаються тонші гілки, які потім закриваємо шаром різної органіки.

Органіку та гілки перекриваємо шаром соломи. Також між соломою і гілками можна помістити опале листя, яке з часом перегниє.

Нарешті, останній шар — земля. Готово! Тепер грядку також можна просипати крейдою і полити триходермою, щоб прискорити всі процеси. Зверху грядку можна замульчувати, наприклад, товстим шаром соломи, що убереже землю від пересихання, а також не дозволить виростати бур’янам.

Звичайно, збирати таку грядку найкраще восени, щоб до наступного сезону вона встигла «дозріти». Якщо ж ви вирішили зробити її перед посадкою, то для верхніх шарів використовуйте вже готовий компост.

Надалі грядку буде потрібно лише іноді «підгодовувати» різною органікою, а також оновлювати у ній верхній шар мульчі. Кінцеве ж оформлення грядки залежить тільки від ваших потреб та бажань: наприклад, її можна перетворити на парничок, додати їй стійки для підв’язки овочів або задекорувати за допомогою каменю.

Джерело

Зберегти в Pinterest