Кухня на балконі в квартирі - наскільки реально це зробити

Кухню недарма вважають найважливішою кімнатою у будинку. Адже тут проводять кулінарні експерименти та влаштовують чаювання з близькими людьми. Якщо ваша кухня крихітна, то користуватися нею дуже не зручно. Тож доводиться шукати рішення. Одне з таких – кухня на балконі у квартирі.

І сьогодні ми пропонуємо обговорити, як реально перенести кухню на балкон або лоджію. У тісних квартирах господарі часом наважуються на таку авантюру, але чи варто? Спробуємо розібратися.

Кухня на балконі у квартирі

Такі радикальні зміни в облаштуванні житла, після яких часто неможливо повернутися до початкового варіанту, потрібно як слід проаналізувати. А тому спочатку перерахуємо плюси та мінуси перенесення кухні на балкон.

Плюси перенесення кухні на лоджію

1. Більше місця у квартирі

Крихітну кухонну зону навряд чи можна назвати предметом мрій. Але якщо одні господарі здатні адаптуватися до тісного приміщення, то іншим просто не зручно перебувати на маленькій кухні. І пара додаткових квадратних метрів тут зайвими точно не будуть. Але чи варто за них розплачуватися цілою лоджією чи балконом?

2. Вільний простір

За рахунок того, що багато робочих поверхонь можна перенести на балкон, звільняється простір на самій кухні. В результаті навіть невелику кімнату можна перетворити на цілком комфортне місце для сімейних посиденьок та чаювання з друзями.

3. Більше світла

Розташування поруч величезних вікон допомагає облаштувати світлу кухню. Перемістіть сюди стільницю або мийку, щоб отримати добре освітлений робочий простір.

4. Можливості для креативу

Отримавши більше кухонного простору, господарі можуть нарешті втілити у життя ті нестандартні ідеї щодо облаштування, які вони не могли реалізувати раніше.

Мінуси перенесення кухні на балкон або лоджію

1. Витрати на утеплення

#

І лоджію, і тим паче балкон доведеться добре утеплити. Крім того, ймовірно, будуть витрати на скління, облаштування підлоги та інші роботи.

2. Тривалість ремонту

Доведеться набратися сил та терпіння, адже такий «переїзд» кухні на балкон може затягнутися. Тим більше, що під час робіт можуть виникнути складнощі, через які справа забуксує. А розбір стіни між балконом і кухнею може виявитися неможливим у ряді випадків, наприклад, якщо стіна несуча.

3. Отримання дозволів

Щоб реалізувати задумане у квартирі, знадобиться отримати дозволи від багатьох інстанцій. А збирання довідок із держустанов навряд чи хтось вважає захоплюючим заняттям. Та й часу ці бюрократичні процеси можуть забрати чимало.

Варто розуміти, що повне перенесення кухні на балкон неможливе. І важкий холодильник разом із газовою плитою залишаться на колишньому місці. Адже балкон — конструкція, яка не розрахована на масив кухонної техніки. Якщо мова про лоджію (яка не виходить за межі несучої стіни), вона може витримувати ті ж навантаження, що й інші кімнати квартири, але в іншому роботи схожі.

Облаштування кухні на балконі

Насамперед місце на балконі слід утеплити. Причому теплоізоляція має бути не гіршою, ніж в інших частинах квартири. І якщо батареї перенести сюди неможливо, слід реалізувати систему опалення «тепла підлога» на основі нагрівального кабелю.

Слід розібратись і з перегородкою на балконі. Її можна частково розібрати, а частину, що збереглася, переробити під стільницю. Якщо мова про лоджію, то перегородку можна прибрати повністю, але для цього необхідно попередньо отримати всі необхідні дозволи ЖЕК, БТІ, СЕС.

Простір, що утворився, можна використовувати на свій смак. Це може бути чудова зона з видом на місто або невелика зона відпочинку зі столиком. Але перш ніж приступати до реалізації, варто все добре зважити і порахувати. Адже кухня на балконі в квартирі може виявитися не тим варіантом, який підходить для тебе і твого житла.

Джерело

Зберегти в Pinterest