Не викидайте облисілу герань: з неї можна виростити розкішний кущ і не один

Герань – частий мешканець підвіконь і садів. При правильному догляді рослина виглядає дуже декоративно: різного відтінку квіти в оточенні шапки зеленого листя – справжня окраса квартир і квітників. На жаль, з плином часу або при нестачі світла і їжі, герань скидає листя, стовбур оголюється і квітка починає виглядати непрезентабельно. Як виправити ситуацію?

На жаль, декоративні властивості облисілому стовбура повернути не вийде – проблема вирішується його обрізанням. Головне – знати певні нюанси. Уважно розгляньте свою рослину від коренів. На стовбурі необхідно залишити 4-5 живих пагонів. Зазвичай у висоту – це близько 5 см.

Після обрізання рослину бажано підживити комплексним або азотним добривом, оскільки азот стимулює зростання зеленої маси. Найкраще підійде добриво для декоративно-листяних рослин, яке легко знайти в багатьох магазинах. Не зайвим буде і пролити рослину розчином Фітоспорін. А ось зріз можна нічим не обробляти – він підсохне і закриється сам. Через 1,5-2 місяці на місці обрубка ви побачите красивий пишний кущик.

До речі, зрізану частину викидати не варто – це відмінний матеріал для вкорінення! Для цього беремо приблизно 10 см від верхівки рослини. Обриваємо все зайве листя. Обов’язково видаляємо квіти і зав’язі бутонів, якщо вони є, щоб вони не забирали на себе харчування. Після цього рослину залишаємо на 2-6 годин, для того, щоб підсох зріз і через нього не проникли хвороботворні бактерії.

Укореняти стовбур краще відразу в ґрунт, а не ставити в склянку з водою. У ґрунті робимо поглиблення (підійде будь-який універсальний ґрунт), вставляємо в отвір стовбур і злегка притискаємо ґрунт. Для підстраховки можна полити стовбур розчином Фітоспорін, щоб мінімізувати ймовірність загнивання і хвороб. Для кращого вкорінення не ставте рослину на яскраве гаряче сонце, найкраще місце – це півтінь. Також можна поставити ємність з стовбуром в зіп-пакет, утворюючи умови теплиці, але тоді необхідно регулярне провітрювання.

Детальніше про догляд за геранню – в відео:

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest