Освітлення саду та подвір’я — 25 ідей з фото

Освітлення саду та подвір’я — важливий елемент декору та безпеки вашої ділянки. Найбільш актуально це восени, адже починає темніти раніше, а посидіти із горнятком чогось тепленького хочеться якнайдовше. Ви ж знаєте, саме осінні вечори для посиденьок з близькими та друзями особливо душевні… Продумане освітлення дозволить не тільки посидіти на терасі, але й погуляти по садовим алейкам і насолодитись результатами своєї праці. У темряві, погодьтеся, це зробити неможливо. В цій статті ми зібрали оригінальні фото-ідеї освітлення саду та подвір’я для вашого натхнення.

Яке буває освітлення в саду чи на подвір’ї?

Виділяють два види ландшафтного освітлення — функціональне та декоративне.

Функціональне освітлення створене для безпечного перебування на подвір’ї та відпочинку у вечірній час чи вночі. В першу чергу, це освітлення садових доріжок — не тільки центральної алеї та вхідної групи, а й менших стежок, якими ви користуєтесь. Активне функціональне освітлення також потрібне і на ділянці, де збирається для відпочинку родина. Освітленню підлягають будь-які перешкоди: підйоми, западини, драбинки та водойми.

Завдання декоративного освітлення:

  • виділення декоративних елементів саду та улюблених рослин;
  • створення оптичних акцентів та світових ілюзій;
  • зонування великих ділянок та візуальне розширення малих;
  • створення святкової атмосфери.

Освітлення у ландшафтному дизайні повинне бути стійким до будь-яких погодних факторів, вологи та пилу, мати низьке споживання електроенергії, бути безпечним та контрольованим без зусиль. Елементи освітлення, які ви будете використовувати, мають бути призначені саме для вуличного використання.

Деякі елементи освітлення можна зробити і самостійно, сьогодні існує багато вдалих прикладів. Зокрема, світильники зі скляних пляшок або металевих банок.

Освітлення саду та подвір’я: ідеї

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

Джерело: zelenasadyba.com.ua

Зберегти в Pinterest