Весна на моєму балконі – про вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах

Цього року весна завітала на мій балкон значно раніше, ніж прийшла в Україну. В двадцятих числах березня ще по всій країні лежали кучугури снігу і де-не-де були завірюхи, а на моєму балконі, в прямому значенні слів, пахло весною (я, до речі, не знала, що нарциси так сильно пахнуть). Фото моїх квітів виклала у кілька груп в соціальних мережах і дуже здивувалася, що вони викликали стільки запитань. Виявляється, багато досвідчених садівників, не задумувались про те, що весняні цибулинні можна вирощувати в контейнерах та ще й вдома. То ж я не змогла не поділитися своїм досвідом. Тим більше, що тюльпани вже цвіли на моєму балконі в цьому році. На Різдво!

Одразу скажу, що садівник я з дуже маленькою практикою, але так би мовити перспективний 🙂 Бо теоретично знаю багато, але на практиці ще «собаку не з’їла». То ж заявляю зі стовідсотковою впевненістю, вирощувати, як мінімум, тюльпани, нарциси і мускарі в домашніх умовах може практично кожна людина, яка цього захоче. Ніяких особливих знань і засобів для цього не потрібно.

Головна умова – здорові цибулини. Все інше, про що я напишу нижче, теж важливо, але виконати умови, з якими весняні цибулинні будуть квітнути у вашій квартирі чи будинку взимку або навесні (це вже, як ви вирішите) зможе навіть людина зовсім не знайома з садівництвом.

І навіть якщо ви дуже напартачите, цибулини, скоріше за все, все-одно проростуть і навіть зацвітуть (ви ж їх, принаймні, в землю покладете?), але яким буде той цвіт – питання. Справа в тому, що, як просвітив мене Віктор Ганущин, цибулини весняних квітів розвиваються і набирають сили влітку попереднього року. То ж якщо ви купили свої цибулини у перевіреного продавця – здорові і сильні – ваш експеримент по вирощуванню їх вдома обов’язково вдасться. У мене таких експериментів було вже три. І кожен вдалий. Ну.. або майже вдалий))) Нижче про все розкажу.

Тюльпани на балконі із серії «викинути шкода»

Вперше тюльпани на моєму балконі цвіли рік тому – всередині березня. І то, дійсно, був експеримент, до того ж – зовсім не обдуманий. Приблизно в листопаді я виявила, що маю 7-10 цибулин не найкращої якості, які не встигла чи не захотіла посадити на дачі, бо вони були так собі, думала посадити на клумбі біля під’їзду, але щось не склалося. Викинути рука не піднялася, то ж я їх посадила у великий горщик. Земля – з тієї самої клумби (ніяка), дренаж – пісок.

Тюльпани на балконі:

Оце і все – земля, пісок і цибулини тюльпанів. Посадила в землю (глибина на рівні – дві висоти цибулини), полила і поставила на не утеплений балкон (у мене в квартирі їх два, один – теплий, другий – холодний, де температура приблизно, як на вулиці, тільки що вітру нема). Накрила темним поліетиленовим пакетом, в якому зробила пару дірок.

Коли взимку були сильні морози, накривала горщик якоюсь старою курткою. Не поливала зовсім. Вкінці лютого-на початку березня мої тюльпани проросли і попросилися в тепло. За два тижні – вже цвіли. Правда, були не дуже високі. Але, я ж казала, цибулини були так собі… Та і полити за зиму пару разів, мабуть, треба було…

Тюльпани на Різдво – експеримент по вигонці

До експерименту по вигонці тюльпанів я готувалася довго. Всередині липня поклала в холодильник сім цибулин тюльпанів. Сорт – не знаю який, звичайні червоні, як каже моя тітка Таня, народні.

Цибулини тюльпанів на вигонку:

Тюльпани на вигонку:

Коли десь місяця за два заглянула на них, то дві цибулини вже зіпсувалися зовсім, ще три заразилися від тих фузаріозом, а дві інші ніби були нормальні. Я бачила, що в ящику, де вони лежали до холодильника, було багато хворих цибулин. Я їх викинула. А ці, мені здалося, були здорові. Але мені здалося…

Тюльпани зацвіли на Різдво:

Цибулини, що ще можна було врятувати, я якось підчистила, і знову повернула до холодильника. В результаті, трьом сили таки не вистачило, щоб зацвісти. Але одна хвора цибулина зацвіла. На фото добре видно, що цибулина у однієї квітки значно пошкоджена.

Можливо, інші не зацвіли, бо я зробила ще одну помилку. Коли на початку листопада я дістала цибульки тюльпанів з холодильника і поставила їх у воду, води я налила стільки, як написано у статті, на яку вище дала посилання – щоб цибулини не діставали до води. Вони і не діставали. І не росли. Поки я не помітила, що одна рванула в ріст, і виявилося, що її корінці таки дотягнулися до живильної вологи, а у інших цибулин – ні.

Лише коли я долила воду настільки, що корінці змогли їх дістатися, всі цибулини почали нарощувати зелень. Але три відставали і потім таки їх квіток я не дочекалася. Але і два мене дуже потішили на Різдво. То ж я не дуже засмутилася, тим більше, що у мене на дачі зрів третій експеримент з тюльпанами на балконі.

Весна на балконі – нарциси і тюльпани на підвіконні

Посадка у відро:

Посадка нарцисів:

Другий шар – тюльпани:

Восени я прикупила з кілька десятків весняних цибулинних – гіацинти, тюльпани, нарциси… Майже всі висадила на квітниках, а деякі поселила у горщик і відро. Старезне відро з діркою підійшло навіть дуже.

У ємності поклала дренаж з камінців, зверху – землю з квітників і посадила весняні цибулинні: мускарі, тюльпани і нарциси. Садила квіти в два шари: крупніші цибулини – нижче, дрібніші – вище, притримуючись правила «глибина посадки – дві висоти цибулини».

Відра з тюльпанами закопала в землю:

Викопала ямки по розміру горшка і відра, поставила їх туди і прикопала. Зверху замульчувала сіном. Все. Забула до весни. Планувалося, що десь в березні розпочнеться дачний сезон, я дістану свої відра на поверхню і вони зацвітуть на квітниках раніше за інші, бо земля в горшках на сонці прогріватиметься швидше.

Але вже 8-го Березня стало зрозуміло, що весна прийде пізніше. Тоді мені згадався минулорічний експеримент і я подумала, а чого не привезти відра з тюльпанами і нарцисами додому і не поставити на балкон? Зроблено!

Пророщені і замучені холодом тюльпани:

10 березня я їх привезла з дачі в не дуже гарному вигляді – вже повилазили і добряче підмерзли. У відрах стояла вода, аж чавкало.

Але ось такі мої квіточки були вже 22 березня, через дванадцять днів. А потім ще кращі!!!

Після того, як вони зацвіли, поливаю через день, на одне відро приблизно літр відстояної води. Більше ніякого догляду. Саме любування 🙂

Цієї осені обов’язково посаджу ще більше весняних цибулинних в контейнери. Зроблю ставку на гіацинти. Дуже їх люблю!

Що потрібно для вирощування тюльпанів вдома?

І вам пораджу це зробити. Не пожалієте. Підсумовуючи, зазначу, що потрібно для вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах:

  • сонячне підвіконня (у мене південна сторона, але, думаю, сонця вистачить і на східному і південно-східному боці будинку);
  • температура в приміщенні – в діапазоні +13°С…+25°С (у мене балкон в сонячні дні нагрівається взимку навіть до +30°С, але це для квітів жаркувато. Думаю, якби температура була менша вони цвіли б довше);
  • ємності з ґрунтом, в яких бажано зробити дренаж (але у випадку великої посудини, як відро, наприклад, можна обійтися і без дренажу. За нього попрацює розмір);
  • цибулини (вибирайте здорові і великі, тоді результат вас точно не розчарує).

Джерело: zelenasadyba.com.ua

Зберегти в Pinterest