Не витрачайте свій час та сили на це: 5 абсолютно непотрібних робіт на городі навесні

Екологічне землеробство — це просто, ще й вигідно з усіх точок зору. Адже для цього еко-садівники використовують все, що подарувала мати-природа, включаючи «сміття» — листя, яке багато хто спалює навесні. Що ще не варто робити навесні на дачі, адже це не тільки енерговитратно, але ще й абсолютно марно?

Перекопування – мабуть, найнепотрібніший і дуже трудомісткий процес на невеликій дачі. Замість перекопування краще зробіть постійні грядки, в які посійте сидерати. Після посадки основної культури вкрийте міжряддя органікою товщиною 5-10 см. Тільки від цих маніпуляцій ґрунт стане пухкий, насичений повітрям, та ще й живильний.

Весняна обробка дерев купоросом та іншими отрутохімікатами ще одне непотрібне і навіть шкідливе заняття на дачі. До 90% використаних отрутохімікатів просто «пролетить» повз гілки через нестабільну весняну погоду. До того ж, коли ви використовуєте препарати навесні, всі шкідники ще сплять, а на момент їх пробудження від отрутохімікатів не залишиться і сліду.

Якщо ви, піклуючись про природу і про своє здоров’я, використовуєте біопрепарати для обробки культур, а заодно, «про всяк випадок» разом з ними трохи додаєте звичайного хімічного препарату (щоб «напевно» подіяло), то це найбільша помилка в садівництві. Можна сміливо сказати, що це просто викидання грошей на вітер. Слід визначитися, який саме препарат ви використовуєте – біо чи хімію, оскільки одне взаємовиключає інше.

Побілка дерев навесні, крім естетичної насолоди, більше нічого не дає. Дерева слід білити не навесні, а восени, адже головне завдання побілки – захист від морозів. Ось чому навесні це заняття не приносить жодної користі вашому саду.

Спалювання листя та іншого «сміття» — ще одне улюблене весняне заняття багатьох садівників. Навіть не кажучи про заподіяну шкоду екології, ви просто витрачаєте власні гроші, і ось чому. Листя – це природне добриво для ґрунту та мікроорганізмів, що живуть на городі. З опалого листя виходить шикарний компост. Якщо ж вам ліньки возитися з компостом, то просто вкрийте листям грядки. Результат вийде кращим, ніж від гною! А стебла томатів, огірків та перців, присипаних зверху соломою, можна розкласти під деревами як мульчу — тоді фітофтора та борошниста роса будуть їм не страшні. Та ще й урожай буде багатим!

Джерело

Зберегти в Pinterest