Рідкісна техніка вишивки хрестом "торочкуватий" стібок (схема + майстер-клас)

Ця “плюшева” вишивка виконана рідкісним у наш час “торочкуватим” стібком. Ця техніка майже забута і рідко використовується майстринями. Хоча за її допомогою можна створювати неймовірно красиві художні панно і об’ємні картини.

Техніка “торочкуватий” стібок виконується звичайними хрестиками. При цьому на лицьовій стороні виробу залишаються петельки, які розташовуються рядами.

Дуже фактурно і реалістично виглядають фігурки тварин і птахів, виконані таким стібком. Для його виконання потрібно гачок або спиця такого діаметру, який відповідає необхідному розміром петельки.

Схема “торочкуватого” стібка

Введіть голку в тканину з виворітного боку в нижньому лівому кутку квадратика, витягніть нитку на лицьову сторону, покладіть на неї спицю так, щоб вона перебувала на одній лінії з майбутнім рядком хрестиків:

Введіть голку в тканину в верхньому правому куті квадратика, витягніть нитку на виворітну сторону, але не затягуйте повністю, адже на спиці повинна вийти петелька:

Виведіть голку на лицьову сторону полотна з точки в нижньому лівому кутку, зробіть перший діагональний стібок зліва направо:

Виведіть голку на лицьову сторону виробу у верхній лівій точці квадратика і виконайте другий стібок зліва направо так, щоб захопити ним нитку петельки в нижньому правому куті.

Виведіть голку на лицьову сторону полотна на міліметр правіше попереднього проколу – в нижньому лівому кутку наступного хрестика.

Всі інші хрестики з петельками виконуйте так само. Частина нитки в районі вушка голки “розпушується”швидше, ніж решта нитки, тому рекомендується частіше міняти положення голки на нитці, пересуваючи її то вгору, то вниз.

Техніка вишивання “торочкуватим” стібком відео майстер-клас

Картини виконані технікою “торочкуватий” стібок

#1

#2

#3

#4

#5

#6

Джерело: fairy-hobby.ru

Зберегти в Pinterest