Як навчитися в'язати гарний візерунок спицями

Азіатський колосок — нове віяння в світі рукоділля. Він відрізняється фактурністю та пишнотою, велика плетена коса захоплює навіть досвідчених в’язальниць. Тому що такий обсяг візерунка дійсно зустрічається рідко серед в’язаних речей.

Кофти, светри, кардигани, шарфи і шапки, пов’язані азіатським колоском виглядають по-особливому красиво. Мало яка рукодільниця зможе відмовитися від спокуси спробувати створити ці речі своїми руками.

Азіатський колосок

Розберемо докладніше метод в’язання азіатського колоска. Тільки з першого погляду здається, що його легкості досягти складно. Насправді, якщо слідувати схемі і зрозуміти суть методу, все виходить без проблем.

Під час в’язання петлі набираються по довжині, а не по ширині виробу. Це пояснюється тим, що в’язання візерунка виконується по вертикальній, а не по горизонтальній лінії.

В’язання азіатських колосків спицями починається з підготовки пряжі, вона може бути одного або кількох кольорів, і самих спиць, треба вибирати великі і кругові.

У складальному рядку набирається число петель, відповідне протяжності основного полотна вироби. Воно повинно бути кратним шести, в тому числі і з кромочними петлями.

Пров’язуємо шість лицьових петель першого ряду. Потім перевертаємо виріб і пров’язуємо шість виворітних петель. Таким чином пров’язується 10 рядів.

В одинадцятому ряду крім шести пров’язуються ще три лицьові петлі. Потім візерунок знову перевертається. Дванадцятий ряд в’яжеться шістьма виворітними петлями. Після цього десять рядів в’яжеться знову тільки за шість петель.

Потрібно брати три петлі  з пров’язаних заздалегідь і ще три з наступних, які знаходяться на спиці з лівого боку. Продовжувати так до закінчення ряду. Далі два ряди в’язати лицьовою і виворітною гладдю.

На заключному етапі все повторюється, тільки в’язання починається на виворітній стороні полотна. Таким чином напрямок візерунка змінюється.

Ось як в’яжеться азіатський колосок спицями за схемою.

Для більшої наочності пропонуємо тобі переглянути відео-майстер-клас. При в’язанні азіатського колоска маніпуляції з провертанням роботи проводяться регулярно, тому процес виходить цікавим. Працювати з таким орнаментом незвично, але результат виправдовує всі сили, витрачені на його освоєння.

Джерело tak-prosto.info

Зберегти в Pinterest