Позбавляємося колорадського жука народними засобами. Хімії немає, а врожай є

Любителі картоплі та баклажанів знають, наскільки складно вберегти посадки від колорадського жука. Адже хочеться це зробити ще й без хімії. На допомогу у такому разі прийдуть народні методи.

Колорадський жук, перелітаючи з місця на місце, не шкодує картопляні плантації. Не байдужий він і до баклажанів. Більше шкоди рослини отримують навіть не від самого жука, а від відкладених ним на тильній стороні листя яєць, з яких швидко вилуплюються личинки.

Якщо не вживати жодних заходів, то про добрий урожай можна забути. Ненажерливі личинки знищують листя і цвіт із неймовірною швидкістю. Отже, треба діяти, і якнайшвидше.

Відмінним народним засобом боротьби з жуком колорадським є гірчичний порошок з оцтом. На 10 л води беремо 50 г гірчичного порошку та 100 мл 9% оцту. Для початку розводимо гірчичний порошок у невеликій кількості води, даємо розчинитись і проціджуємо. Потім з’єднуємо з рештою води та оцтом, ретельно перемішуємо і переходимо до обробки грядок.

Обприскуємо картоплю із пульверизатора. Якщо використовуєте віник, то проціджувати розчин не треба.

Використовувати для обприскування можна і трави, а точніше полин із чистотілом. Беремо порівну полину та чистотілу, заповнюємо ними відро наполовину, доливаємо до верху водою і залишаємо настоюватися протягом доби. 50 г господарського мила натираємо на тертці, заливаємо гарячою водою і даємо розчинитись. Далі трав’яний настій з’єднуємо з мильним, добре перемішуємо та використовуємо для обприскування.

Висіяні в міжряддях льон або гірчиця, допоможуть позбутися присутності колорадських жуків, оскільки їх відлякує запах цих рослин. Не люблять жуки й запах календули, яку можна посіяти поряд з картоплею та баклажанами.

Джерело

Зберегти в Pinterest