Попіл підходить далеко не всім рослинам. Щоб не втратити врожай, дізнайтеся, які рослини не можна підгодовувати попелом

Попіл – безкоштовне і ефективне підживлення для багатьох рослин. Але декому вона справді може завдати шкоди, ніж користі. Які рослини можна і не можна підгодовувати попелом, як правильно приготувати розчин для підживлення, та як використовувати попіл при посадці картоплі – дізнайтеся трохи нижче.

Отже, попіл абсолютно не підходить рослинам, які віддають перевагу кислому ґрунту. До таких рослин належать: всі хвойні дерева, лілії, люпин, незабудки, конвалії, лохина, гортензія, верес, рододендрон, цинія, хризантеми, волошки. Також ґрунт із підвищеною кислотністю любить малина, жимолость, японська айва, гамамеліс, яблуня.

Люблять попіл багато овочевих культур: капуста, огірок, гарбуз, квасоля, горох, буряк та багато інших.

Щоб внести сухий попіл в ґрунт, необхідно дотримуватися норми – 100-200 г на 1 кв. м. Розчин для підживлення готується наступним чином: в 10 л води додається по 1 склянці попелу і 9% столового оцту. Оцет додається для того, щоб активізувати засвоєння кальцію із попелу. Особливо така рідина буде корисне помідорам.

Попіл під картоплю, яка віддає перевагу слабокислому ґрунту, може вноситися, але особливим чином. Вносити його в грядку для картоплі краще за рік до посадки бульб, під перекопування, обов’язково в невеликій кількості (не більше 100 г попелу на 1 кв. м). Тоді попіл принесе картоплі лише користь!

Джерело

Зберегти в Pinterest