Як розмалювати чашку самотужки. Майстер клас

Поспішаю з вами поділитися майстер-класом з розпису чашки. Буде легко та цікаво. У результаті — приємні враження та оригінальна річ для себе чи на подарунок. Почнемо якнайшвидше.

Для даної роботи потрібно від 3 до 5 годин залежно від спритності рук та терпіння. Складність – середня.

Нам знадобиться:

  • чашка;
  • контурна фарба для скла та кераміки (блакитний, білий, темно-фіолетовий , пурпурно-фіолетовий , бірюзовий, пурпурно-синій , темно-синій);
  • шаблон малюнку;
  • звичайний олівець;
  • крейда;
  • голка;
  • скотч;
  • ватні палички;
  • трохи спирту на ватці;
  • натхнення.

Роздруковуємо шаблон малюнку або перебиваємо його на аркуш через скло. Розмір розраховуємо, виходячи з того, скільки елементів ви хочете повторити на чашці (у мене їх 4). Потрібно виміряти коло зверху і знизу, відмінусувати область ручки, тому що там не буде малюнка, розділити кожне число на кількість бажаних повторень. Важливо врахувати форму чашки. Малюнок вийшов трапецієподібним, так як наша чашка розширена зверху. Якщо чашка більше нагадує прямокутник, форма шаблону повинна бути відповідною.

Після того, як шаблон малюнка опинився у вас в руках, перевертаємо його і штрихуємо світлою крейдою. Це один із способів перенесення зображення на поверхню. Нижче я покажу інший.

Протираємо чашку ваткою зі спиртом для знежирення. Приклеюємо скотчем шаблон біля самої ручки. Беремо олівець і проводимо лініями малюнка, не пропускаємо нічого. Робимо все акуратно, тому що по цих лініях ми орієнтуватимемося і малюватимемо контурами.

У місці натиску на кухлі залишатиметься слід від крейди, яку ми попередньо нанесли на інший бік аркуша. Якщо потрібно, то зайві сліди від крейди можна стерти ватною паличкою.

Беремо фарби-контури по склу та малюємо, починаючи з центру. Зверніть увагу, що сліди від крейди легко стираються, постарайтеся не торкатися пальцями.

Чергуйте кольори фарб на вашу думку. Деякі ділянки можна зафарбовувати повністю, наносячи більше контуру і рівномірно розподіляючи голкою.

Після висихання малюнку наносимо додаткові крапки. Перший елемент готовий. Вітаємо себе та милуємося. Не забуваймо, що це лише початок.

Перемальовуємо другий елемент і робимо те саме.

Помилки чи невдалі місця потрібно стирати одразу. Потім фарба засохне і видалити її буде складніше.

Другий елемент готовий.

Також малюнок можна перенести іншим способом. Для цього нам знадобиться новий такий самий шаблон. Його зворотний бік штрихуємо простим м’яким олівцем. Приклеюємо шаблон до чашки. Проводимо лінії олівцем, відклеюємо.

Малюнок вийшов чіткішим, ніж при використанні крейди. І якщо випадково зачепите, то все залишиться на своїх місцях. Мінус такого способу в тому, що олівець важче видалити з поверхні, але це цілком можливо.

Домальовуємо третій та четвертий елемент. На заключному етапі наносимо крапки зверху по всій чашці. Враховуємо при цьому область торкання губ, – там фарби не повинно бути. Залишаємо висихати на пару годин. Забираємо ваткою зі спиртом сліди крейди та олівця. Милуємось своєю роботою.

Для надійності пізніше можна трохи запекти кухоль у духовці.

Приємного чаювання та натхнення!

Джерело

Зберегти в Pinterest