Як самотужки красиво пофарбувати яйця на Великдень

Одним із найбільших церковних свят є Великдень. До нього люди починають заздалегідь готуватися. Безпосередньо перед святом господині печуть паски, фарбують яйця. Саме тут можна проявити всю свою творчу фантазію.

У цій статті розповідається про те, як красиво пофарбувати яйця на Паску самотужки в домашніх умовах. Наведені методи настільки прості, що з ним впоратися будь-хто. Крім цього, вони не вимагають наявності будь-яких художніх навичок. Перш ніж приступати до фарбування яєць, слід їх підготувати.

Як підготувати яйця до фарбування?

  1. Спочатку необхідно дістати яйця з холодильника. Вони мають бути кімнатної температури. Це необхідно для того, щоб у процесі варіння яйця не тріснули.
  2. Якщо ви хочете, щоб фарба на поверхні яєць лягла рівномірно, слід перед обробкою їх вимити з мильним розчином під проточною водою.
  3. Для надання яйцям гладкої та блискучої поверхні слід після нанесення на них фарби ретельно їх витерти та обробити олією.

Тепер детальніше зупинимо увагу на техніках фарбування яєць на Великдень.

Як красиво пофарбувати яйця на Великдень цибулиним лушпинням

Фарбування в цибулинні є одним із старих методів, який застосовувався ще нашими бабусями. Використання лушпиння дає можливість зробити яйця червоних, жовтих та коричневих кольорів. Даного ефекту можна досягти шляхом додавання лушпиння цибулі і збільшення часу знаходження яєць у воді: якщо яйце знаходиться у воді кілька хвилин, то колір вийде жовтуватим. За умови, що яйця проведуть у цибульній воді кілька годин, гарантує фарбування яєць у яскраво-червоні та коричневі тони.

Як пофарбувати яйця на Великдень натуральними барвниками

Велика кількість продуктів, які ми вживаємо в їжу, мають фарбуючий ефект. До таких продуктів належать: буряк, морква, капуста, кава, лимон, апельсин, різна зелень та лісові ягоди. В результаті виходять яйця таких відтінків як оранжевий, синій, фіолетовий, зелений, жовтий. Слід зазначити, що колір у таких випадках виходить не дуже насиченим. Для посилення ефекту необхідно збільшити час знаходження яєць у відварі.

Яйця на Великдень в стилі декупаж

#

В даний час створено безліч засобів, що допомагають суттєво полегшити господині процес фарбування яєць. До них можна віднести різні наклейки. Крім цього, можна застосувати техніку декупажу. Спочатку слід відварити яйця та підготувати клей із желатину. Приготуйте його за допомогою інструкції на упаковці. Далі слід вибрати серветки з гарним малюнком. Видалити білий шар паперу. Вирізати потрібний фрагмент та покласти на яйце. Далі картинку обробляють за допомогою підготовленого клею, чекають на його повне висихання і повільно і акуратно позбавляються від трафарету.

Фарбуємо яйця на Пасху харчовими барвниками

Зараз кулінарна індустрія не стоїть на місці та розроблено безліч кондитерських добавок. Різні харчові барвники можна вживати не тільки при виготовленні солодких страв, але й для фарбування яєць. Щоб використовувати їх правильно, необхідно ретельно ознайомитися з інструкцією на упаковці. Слід пам’ятати, що підфарбована вода має повністю закривати яйце.

Декор великодніх яєць нитками муліне

Для того щоб отримати красиві візерунки на яйцях, можна використовувати звичайні нитки муліне. Яйця слід обмотати різнокольоровими фарбами та опустити у киплячу воду. Внаслідок високої температури на яйцях з’являться цікаві візерунки химерної форми. Після термічної обробки всі нитки слід розрізати.

Як зробити гарні мармурові яйця на Великдень

Вони виглядають дуже святково та ефектно. Щоб правильно пофарбувати яйця необхідно взяти олію та фарби різних кольорів. Цей спосіб дуже складний і вимагає від господині наявності художніх навичок. Забарвлення здійснюється в такий спосіб: спочатку яйця слід пофарбувати фарбами світлих відтінків. Потім їм необхідно висохнути. Далі темні кольори необхідно розвести у чашці з невеликим вмістом води та олії. Слід пам’ятати, що чашку з рідинами в жодному разі не можна збовтувати. Їх потрібно розмішувати так, щоб з’явилися невеликі краплі фарби. Потім кожне яйце необхідно опустити у цей розчин. Опускати слід один раз, максимум двічі. Тривалість знаходження яйця у фарбі визначає інтенсивність фарбування. Слід ретельно підбирати відтінки один до одного та правильно поєднувати фарби.

Прикрашаємо яйця з допомогою тканини

Для цього способу знадобиться тканина яскравих кольорів із гарним малюнком. Для цього найчастіше використовують шовкові краватки або хустки. Сире яйце кімнатної температури слід обернути у тканину так, щоб яскрава сторона її знаходилася із зовнішнього боку. Щоб уникнути зісковзування тканини, можна прошити тканину по контуру. Далі яйце з кольоровою тканиною слід загорнути у звичайну білу тканину та ретельно її закріпити з двох сторін. Потім у каструлю слід додати воду та 3 ложки оцту. Яйця слід варити до готовності. Той самий процес виконується, якщо використовується шовкова тканина. Після повного остигання яєць слід зняти тканину.

Використання підручних матеріалів для фарбування яєць

#


Перед здійсненням фарбування мокрі яйця слід покатати по будь-якій крупі.

Крім цього, можна використовувати свіжу зелень для декору. Для того, щоб вона не відчепилася в процесі варіння, яйце із зеленню слід зафіксувати за допомогою марлі, панчохи або бинту.

Для декору яйця прямими лініями використовується скотч, наклеєний у вигляді смужок. Також можна застосувати гумки.

Після завершення обробки всі речі необхідно зняти.

Прикрашання яєць за допомогою трафаретів

Більшість батьків не мають творчих навичок, проте вишукано прикрасити яйця хочуть усі. Можна згадати часи молодості та вирізати трафарети з кальки. Вони можуть бути різними. За ними вже здійснювати обробку фарбами.

Декор яєць фольгою

Цей спосіб не тільки допоможе креативно прикрасити яйця, а й підніме настрій під час роботи. Якщо Ви хочете залишити поверхню яйця без візерунків, можна просто обернути його в кольорову фольгу і закріпити на ньому елементи декору. Не обов’язково використовувати золоті чи срібні відтінки, можна вибрати кольорову фольгу.

Прикрашання яєць цукровою пудрою

#

Даний спосіб є дуже простим, але в той же час робить поверхню яйця неоднорідною і надає йому цікавого вигляду. Спочатку слід відварити яйця з використанням харчових барвників. Далі необхідно змішати цукрову пудру з водою до одержання густої кашки. Коли яйця охолонули, можна за допомогою кондитерського мішка нанести візерунок на свій розсуд. Тут усе залежить від фантазії автора. Крім цього, можна використовувати спеціальні трафарети, яких в інтернеті можна знайти величезну кількість і на будь-який смак.

Як пофарбувати яйця в кольори веселки

Даний спосіб фарбування надасть яйцям унікальності, неповторності і зробить їх більш екстравагантними. Спочатку слід відварити яйця і трохи остудити. Це зробить процес нанесення ефективнішим. Далі слід розвести кілька видів фарб у різних ємностях та додати туди по 2 ложки оцту.

Спочатку яйця слід опустити в бажану фарбу і відкласти їх до повного висихання. Далі необхідно опустити забарвлене яйце до половини в іншу фарбу. Також дати просохнути. Цю процедуру можна здійснювати кілька разів.

Можна дозволити собі найсміливіші поєднання фарб. Після фарбування на кольорове яйце можна нанести будь-який декоративний елемент. Однак і без них вони виглядатимуть дуже гарно.

Декоруємо яйця в техніці квілінг

#


Однією з найунікальніших методик декору яєць вважається використання нових методів. Одним із таких є квілінг. Це мистецтво виготовлення з паперу різних візерунків без ножиць. В даний час можна зустріти цілі картини, створені у стилі квілінгу. Звичайно, яйце не має великої поверхні, але і на ньому можна виготовити справжній шедевр з паперу. Але багато талановитих людей примудряються створити цілі картини: з паперу можна скласти різних об’ємних тварин, людей, декоративні елементи.

Джерело

Зберегти в Pinterest