Незвичайна пересадка орхідеї в систему без субстрату

Орхідеї – рослини, які можуть активно рости і розвиватися навіть без субстрату. Пересадити орхідею в систему без субстрату дуже просто. Головне – дуже ретельно підготувати кореневу систему.

Перш ніж ставити орхідеї, куплені в супермаркетах і магазинах, поряд з іншими квітами, їх необхідно залишити на карантині далеко від інших рослин і обов’язково обробити спреєм від шкідників.

Після того, як рослина деякий час пробуде на карантині, можна переходити до пересадки. Якщо орхідея була заражена або квіти почали в’янути, обріжте квітучу частину залишивши необрізаними кілька бутонів. Акуратно витягніть орхідею з горщика і ретельно очистіть коріння від налиплого субстрату. Промийте рослину під душем і видаліть сухі і підгнилі корінці.

Після очищення помістіть орхідею в горщик, який підходить за розміром.

Так як коріння рослини не звикло рости без субстрату, воно може почати підсихати. Тому пересаджену в систему без субстрату орхідею важливо кропити кожен день. Якщо погода стоїть жарка і суха, то кількість “поливів”можна збільшити до 3х в день.

На дно ємності можна додати невелику кількість води. Буде чудово, якщо вам вдасться знайти горщик з невеликими виступами на дні, завдяки яким коріння не буде притулятися до води, що вбереже його від загнивання.

Слідкуйте за тим, щоб на корені не потрапляли прямі промені сонця. Через тиждень повторно обробіть пересаджену орхідею спреєм від шкідників.

Найкраще пересаджувати орхідеї в системи без субстрату навесні і влітку, тобто коли рослини перебувають у фазі активного зростання.

Докладний процес пересадки орхідеї в систему без субстрату можна подивитися на відео:

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest