В'язання на вилці: освоюємо незвичайну техніку

Багато в’язальниць, освоївши базові техніки, прагнуть дізнатися щось нове, знайти альтернативні способи в’язання. Вдосконалити свою майстерність та навчитися створювати складні авторські речі можна за допомогою незвичайного інструменту – вилки. Про те, чим ця вилка корисна, і яким чином вона відрізняється від столового прибору, ми розповімо в нашій статті!

Що це за техніка?

В’язання на вилці – це техніка в’язання гачком на спеціальному інструменті – вилці. Це товстий дріт зігнутий у вигляді англійської літери U, на яку певним чином надягають петлі, за допомогою гачка вони пров’язуються, створюючи певний візерунок, що нагадує косу.

Такі ажурні смуги називають міньярдізамі, вони можуть створювати текстуру, що нагадує мереживо, саме тому в’язання на вилці привертає увагу рукодільниць.

Цікаво, що створення виробу в цій техніці займає досить мало часу, тому що ці смуги стають основою для своєрідного конструктора: “міньярдізи” просто зв’язуються між собою.

За допомогою цієї техніки можна зв’язати безліч речей, особливо ефектно виглядають довгі речі: шарфи, кардигани, шалі і сукні. Також можна спробувати пов’язати серветки, скатертини та інші текстильні вироби.

Крім великих виробів, в техніці в’язання на вилці виходять відмінні прикраси: браслети і брошки.

#

#

#

#

Що потрібно для в’язання в такій техніці

Пряжа – не надто товста, інакше їй важко буде поміститися на вилці.

Вилка – цей інструмент можливо створити самостійно, проте не без грубої чоловічої сили. У магазинах теж можна знайти цю новинку, але це не так просто.

Гачок – підійде будь-який.

Як в’язати?

У цій техніці розрізняють два підвиди в’язання: “вгору з відкритим кінцем” і “вниз із закритою дугою”. Те, чим вони відрізняються можна прочитати нижче.

“Вгору з відкритим кінцем”

Накидаємо на один кінець вилки петлю, яку затягуємо так, щоб вузол знаходився рівно посередині між двома зубцями і в’яжемо повітряну петлю.

Повертаємо вилку, накидаємо петлю на другий зубець.

Вводимо гачок за передню стінку лівої петлі, підхопивши робочу нитку, витягуємо петлю і в’яжемо стовпчик без накиду.

Повторюємо цю технологію до досягнення потрібної висоти.

“Вниз із закритою дугою”

Цей спосіб в’язання практично збігається з попереднім, але у нього є одна значна перевага: нитки виходять однакової ширини, так як зубці не наближаються по ходу в’язання. Тому ми рекомендуємо цей спосіб для всіх, хто тільки готується освоїти цю техніку.

Після навчання основам, можна спробувати і більш складні візерунки, як на цих схемах:

#

#

#

Більш детально про цю техніку та схеми на наступних відео:

#1

#2

#3

#4

Джерело: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest