Тенісний стіл своїми руками: розміри, види і особливості створення. А також ідеї та відео майстер клас

Тенісний стіл, своїми руками виготовлений з доступних матеріалів, дозволить урізноманітнити відпочинок, зробивши його активним і насиченим. Це дуже динамічний вид спорту, який, крім навантаження на м’язи, дозволяє тренувати очі і здатність концентруватися, розвиває реакцію і дрібну моторику рук.

Стандарти тенісного столу: що треба знати

Загальноприйняті, «класичні» розміри, незалежно від його призначення і типу, складають:

  • довжина – 2,74 м
  • ширина – 1,1525 м
  • висота – 0,76 м

А ось товщина тенісного столу може бути різною – від 12 мм (для універсального столу на будь-яку погоду) до 28 см (для професійного клубного), але при цьому вона повинна забезпечувати встановлений стандарт відскоку тенісного м’ячика – якщо його спокійно, без прискорення упустити з висоти 30 см, то його перший відскік повинен бути не менше 25 см, але і не перевищувати 30 см. При цьому показники відскоку повинні бути ідентичними по всій площі столу.

На тенісний стіл обов’язково наноситься розмітка – краї окантовуються білою смугою товщиною 20 см, а сам стіл ділиться точно навпіл лінією білого кольору товщиною 3 мм.

Для проведення змагань допускаються столи тільки двох кольорів: синій і зелений. При цьому деякі гравці відзначають вплив кольорів на манеру гри: зелений має заспокійливий ефект, тому гра протікає в більш спокійному, тактичному руслі, в той час як синій – більш агресивний, азартний колір, гра приймає азартний хід.

Тенісні столи для дачі і домашнього використання представлені зазвичай в чотирьох кольорах: традиційних синьому і зеленому, а так само сірого і коричневого кольорів (останні зазвичай виготовлені з водостійкої фанери). Поверхня столу може бути як глянсовою, так і матовою. Глянцева поверхня краще підійде для презентацій і виставок, щоб стіл виглядав презентабельно і ефектно, але для гри краще підбирати матовий, він менше відблискує, тому кулька на ньому краще помітна.

Окремо зазначаємо міні-столи, їх ще називають дитячими, при довжині 1,1 м їх ширина становить 0,61 м. При бажанні, їх можна встановити навіть в невеликій квартирі. А ще їх можна скласти в багажник автомобіля і вивезти на природу або дачу.

По виду розрізняють кілька типів столів:

  • стіл тенісний вуличний – всепогодний варіант, його можна використовувати як на вулиці, так і в приміщенні. У таких моделей стільниці несприйнятливі до впливу вологи і перепадів температур (пластик, меламін), а щоб зберегти колір покриття, його додатково покривають особливим захисним шаром від ультрафіолету. Тенісні столи для вулиці можуть бути як стаціонарними, так і складними – в кінці сезону їх можна буде помістити в сарай або переставити і грати в будинку. Зазвичай такі столи досить легкі (40-70 кг) з товщиною стільниці від 12 до 19 мм;
  • стіл для любителів – він трохи товстіший (16-19 мм), але при цьому стільниця виготовлена ​​з МДФ або ДСП, тому встановлювати його можна тільки в приміщенні – така стільниця боїться вологи. Часто їх конструкція складається з металевих куточків і трубок і оснащується коліщатками;
  • професійний тенісний стіл – товщина його стільниці досягає 22-26 см, а вага – близько 100-140 кг. Завдяки такій масивності, а також додатковим гальмах на коліщатках, такий стіл дуже стійкий, його важко зрушити з місця, навіть якщо випадково штовхнути.

Порада! Складаний тенісний стіл не тільки допоможе заощадити простір для зберігання, але деякі системи складання дозволяють фіксувати половину стільниці вертикально – це дозволить навіть грати самому, без партнера.

І трохи – про вибір майданчика для гри. Він повинен бути досить просторим – для любителів буде цілком достатньо майданчика 7*3,5 м (розраховується дуже просто – по одному метру з боків від столу плюс по 2 метри – на пересування біля “лицьового” краю). При цьому важливо, щоб майданчик була рівним – практично всі столи, крім професійних, не мають ніжок, які регулюються по висоті. І ще – покриття, на якому доведеться грати, не повинно бути слизьким.

Якщо стіл планується встановлювати на вулиці, крім площі, слід врахувати і кілька інших факторів. Покриття – воно не повинно пилитися, проблему можна частково вирішити, якщо перед грою трохи змочити ґрунт. Другий момент – розташування сонця, щоб воно не сліпило гравців. І ще – слід вибирати закрите від вітру місце, адже легка тенісна кулька почне рухатися по непередбачуваній траєкторії.

Для догляду за тенісними столами необхідно використовувати губку або м’яку ганчірку. Не підходять абразивні побутові засоби – вони можуть викликати появу потертостей і подряпин, що погіршує відскік. Для професійних столів випускають спеціальні засоби для чищення, які, видаляючи пил і бруд, практично не впливають безпосередньо на саме покриття.

Тенісний стіл своїми руками. Відео

Тенісні столи, які можна виготовити самотужки. Ідеї

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

#27

#28

#29

#30

#31

#32

#33

#34

#35

#36

#37

#38

#39

#40

#41

#42

#43

Джерело: happymodern.ru

Зберегти в Pinterest