Як побудувати будиночок для їжака: 16 ідей для приватного саду

Якщо у вас в саду оселився їжачок, то вам не доведеться витрачати багато сил і часу на боротьбу з шкідливими комахами. Більшу частину роботи за вас зробить новий сусід. А щоб він надовго залишився в саду і став вашим постійним помічником в охороні саду, побудуйте для нього будинок.

Для щастя їжакові треба трохи, а саме: щоб протягом зими він був забезпечений теплим і сухим притулком, а влітку мав багато накритий стіл з їжею; щоб швидше запастися жиром для тривалої зимівлі.

З середини квітня до початку травня можна спостерігати, як тварина повільно відходить від глибокого сну. В цей час в саду ще мало чим можна поживитися. Природа починає тільки прокидатися після зимової сплячки, багато комах ще не відійшли від зимового сну.

На жаль, багато садівників і в квітні починають генеральне весняне прибирання: всі ділянки саду ретельно звільняються від листя і рослинного сміття. У підсумку залишається гола земля, де їжаку важко знайти їжу. Отже, чим більше листя в саду, тим багатше накритий стіл для тварин.

Не виключена поява в гнізді потомства. Молоде поповнення все літо буде жити в затишному будинку і тільки на початку осені займеться облаштуванням власної зимової квартири. Їжачки – страшні індивідуалісти і вважають за краще жити окремо.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

Джерело: bezgoroda.com

Зберегти в Pinterest