В'язане мереживо: вчимося створювати прості візерунки

Один з найбільш тонких і вишуканих способів в’язання називається філейним, так як він імітує відоме філейне-гіпюрне мереживо. Озброюйтеся пряжею і гачком, тому що зараз ми розповімо вам, як створювати унікальні скатертини, серветки, і предмети одягу за допомогою простої, але цікавою техніки в’язання.

Що таке філейне в’язання?

Як ми вже сказали, називається воно так через свою схожість з мереживом. Візерунок в такій техніці в’язання виходить за допомогою чергування заповнених і незаповнених квадратиків, як видно на схемі нижче. Філейне в’язання – це своєрідна сітка, яка виходить за допомогою чергування стовпчиків з накидом та повітряних петель, сам спосіб в’язання ми розберемо трохи нижче.

#

Яку пряжу вибрати для філейного в’язання?

Природно, вона повинна бути дуже тонкою, щоб візерунок добре проглядався, підійде тонка бавовняна, акрилова, лляна пряжа або пряжа з вмістом віскози.

Традиційно філейне мереживо буває білим, тому якщо вам подобається класичне виконання, вибирайте світлі відтінки. Але взагалі, у творчості вас ніхто не обмежує.

І, звичайно, для в’язання вам буде потрібний гачок.

Поради

Ми зібрали для початківців деякі рекомендації, які можуть допомогти в освоєнні цієї техніки в’язання.

1.В філейному в’язанні може виникати нерівність краю через нерівномірну довжину крайніх петель або деформацію стовпчиків. В такій ситуації добре допомагає обв’язування краю роботи стовпчиками без накиду.

2. Схеми для філейного в’язання складаються з порожніх і заповнених клітинок, заповнені осередки утворюються шляхом пров’язування стовпчиків з накидом, порожні, відповідно, за допомогою повітряних петель.

3. Як визначити напрямок в’язання? Необхідно звернути увагу на номери рядів, якщо вони є, в’яжемо відповідно від першого до останнього. Якщо їх немає, але є клітини з “ласеткою” (вид порожній клітини), то дивимося напрямок арок ласетки. Дужка завжди дивиться в бік наступного ряду, а «носик» (стовпчик без накиду між дужками) завжди вказує на попередній ряд. Якщо у всій схемі дужки йдуть в одному напрямку, то виріб в’яжеться від одного краю до іншого.

4. Якщо серветка в’яжеться від центру, то в центрі схеми є вказівка ​​на початкове колечко з повітряних петель.

Як в’язати?

Ми підібрали для вас наочні схеми, які допоможуть освоїти ази цього виду в’язання!

На першому малюнку видно, як в’язати рясок, який утворює сітку:

Щоб зв’язати порожню клітину, необхідно пов’язати 1 стовпчик з накидом і 2 повітряних петлі:

Щоб зв’язати заповнену клітку необхідно пов’язати три стовпчики з накидом:

В’язання сітки з центру:

Ми вивчили, як в’язати прості елементи в філейної в’язання, тепер розберемося, де ж воно використовується?

Найперше, що спадає на думку – це домашній текстиль: серветки, рушники, накидки на меблі, фіранки і так далі.

І дійсно, виглядають такі речі вражаюче, на фото наведені приклади таких інтер’єрних прикрас.

Але крім серветок та інших подібних виробів, за допомогою філе мережива може вийти вишуканий одяг. До того ж, мереживо сьогодні дуже актуально, всі дизайнери намагаються здивувати модниць ексклюзивною ручною роботою!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

Джерело: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest