Малюємо пряжею: майстер-клас

Картини, намальовані пряжею – прекрасна ідея, щоб використати залишки ниток. Ця техніка називається ниткографія. Це викладання і приклеювання ниток по заданому контуру. Сьогодні ми розповімо як урізноманітнити цю техніку і створювати більш цікаві і фактурні картини із залишків пряжі на основі яскравих фотографій і зображень.

Візьміть будь-який малюнок чи фото, клей, нитки і почніть створювати свій шедевр ручної роботи. Малювання пряжею – це завжди дивовижний результат і досить просте і захоплююче заняття, яке доступне навіть дітям.

Картина із залишків пряжі майстер-клас

Необхідні предмети:

  • роздруковане зображення або малюнок
  • пряжа різних відтінків (ви можете використовувати свої кольори пряжі, які не відповідають фотографії)
  • тонкий лист пінопласту або жорсткого поролону або картону
  • клей ПВА
  • дерев’яні шпажки
  • ножиці

Перед тим як роздрукувати вподобану фотографію, переконайтеся, що всі лінії на знімку добре проглядаються і відтінки виразні. В іншому випадку вам складно буде створювати картину. І пам’ятайте, чим більше деталей, тим складніше буде малювати картину пряжею. Найлегше працювати з великими зображеннями. Також якщо ви хочете створити велику картину, ви можете роздрукувати її фрагменти на кількох аркушах, а при роботі поєднати їх, на кінцевому результаті стики будуть не помітні.

Закріпіть знімок на жорсткому аркуші пінопласту або картону, розправивши всі нерівності. Всі нитки клеїмо за допомогою ПВА прямо на фотографію. Окресліть спершу нитками контури зображення. Поєднувати нитку з лініями найзручніше за допомогою дерев’яної шпажки. Коли контур буде зроблено, кінець нитки обріжте гострими ножицями.

Продовжуйте викладати нитки по контурах зображення, змінюючи відтінок пряжі при потребі. Найкраще буде, якщо спершу викласти всі контури картини, а потім дати клею підсохнути близько години, перш ніж заповнювати порожнечі іншим кольором. Це не дасть контурним ниткам розповзатися під час роботи.

Контурні нитки підсохли – можна приступати до заповнення окремих зон зображення. Для цього необхідно нанести трохи клею в малу зону всередині контуру і почати викладати нитки по спіралі. Починаємо викладати спіраль з внутрішнього контуру зони, поступово переходячи в центр. Спіраль може вийти абсолютно будь-якої форми – овальної, прямокутної, квадратної, трикутної або багатокутної. Поглиблювати нитку найзручніше за допомогою дерев’яної шпажки. Коли одна зона заповнена ниткою, переходите до наступної. Таким чином працюйте по черзі тільки з однією зоною, щоб клей не висох.

Якщо на зображенні є зони з нерівними лініями, то для їх заповнення використовуйте короткі обрізки пряжі і приклейте їх щільною один до одного, замість того щоб викладати їх по спіралі. В даному випадку приклад нерівних ліній – помаранчева серцевина квітки.

Наступним етапом створення картини з пряжі по фотографії – це викладання фону. Починайте викладати нитку від раниць об’єктів, які ви вже обрамили ниткою. Не забувайте фіксувати нитку за допомогою клею.

Розділіть фон картини на кілька секцій, надайте зображенню більш цікаву фактуру. Для створення різних фонових відтінків використовуйте градієнти пряжі. Також картині за допомогою ниток можна створити цікаву рамку.

Коли закінчите з фоном ваш шедевр буде готовий. Найкраще картина із залишків пряжі буде виглядати в дерев’яній рамці. Успіхів вам у рукоділлі і творчого натхнення!

Джерело: fairy-hobby.ru

Зберегти в Pinterest