Розбираємося у видах машинних швів

Сучасні швацькі машини виконують безліч різноманітних швів, тому іноді нелегко вибрати найкращий. Тут представлені найбільш поширені їх види.

Зшивний шов, або прямий, – найважливіший вид машинного шва, який виконує будь-яка швацька машина. Цим швом можна виконувати усі швейні операції, за винятком обметування припусків на шви.

Зшивний шов підходить також для призборення і припосадження деталей. Для цього встановіть для шва найбільшу довжину стібка і трохи послабте натяг верхньої нитки. Потім прокладіть строчки по обидва боки від розміченої лінії шва, не роблячи закріпок в кінці строчок.

Міцно утримуючи нижні нитки, стягніть на них тканину до бажаної довжини. Кінці ниток закріпіть вузликом або накрутіть на вколоту шпильку. Зборку розподіліть рівномірно. При цьому зауважте, що в процесі припосадження складок не має бути.

Зигзагоподібний шов можна регулювати як за довжиною (відстань між стібками), так і за шириною. Головним чином його використовують для обробки зрізів припусків на шви.

Вузький шов «зигзаг» за звичайної довжини стібка еластичний і може застосовуватися для зшивання розтяжних матеріалів (наприклад, трикотажних полотен).

Тристібковим «зигзагом» пришивають еластичні стрічки і зшивають їхні кінці.

Потайним машинним швом за допомогою спеціальної лапки можна підшити низ виробу.

Для підшивання низу виробів із еластичних матеріалів, наприклад із трикотажу, використовуйте еластичний потайний шов.

Трирядний шов стретч не тільки еластичний, а й дуже міцний. Він ідеально підходить, наприклад, для середнього шва брюк. Однак будьте обережні: це трирядний шов і розпороти його дуже важко. Тому цим швом можна користуватися лише тоді, коли ви впевнені, що виправлень більше не знадобиться.

Оверлочний шов дозволяє шити і одночасно обробляти зрізи припусків швів (для моделей із в’язаних полотен).

Джерело: burdastyle.ua

Зберегти в Pinterest