Ліпимо і розфарбовуємо яблука із солоного тіста. Рецепт та процес виготовлення

Солоне тісто – один із найкращих матеріалів, що легко піддаються формуванню руками. Крім того його можна легко виготовити самотужки із інгредієнтів, які є в кожного вдома.

Рецепт солоного тіста

Для створення такої композиції нам потрібно спершу приготувати солоне тісто. Для цього нам потрібно:

  • 300 г солі «Екстра» (1 скл.) (сіль крупного помелу можна розмолоти)
  • 300 г борошна (2 скл.)
  • 200 мл води (майже повна скл.)
  • 1 ст. л. соняшникової олії (можна і без неї)

Все перемішати в мисці, викласти на стіл і місити 5 хв, і тут потрібно відчути додати ще борошна чи ні (робите ковбаску з тіста – якщо стоїть у вертикальному положенні, значить тісто нормальне). Все в поліетиленовий пакет і в холодильник. Ліпити на наступний день – тісто більш слухняне.

Процес виготовлення панно із солоного тіста

Яблука ліпимо з білого тіста – під розпис.

Сушимо виріб на батареї. Робота висохла тоді, коли постукуванні по тісту буде “дзвеніти”.

Розписуємо висушених виріб звичайною гуашшю. Спочатку білої гуашшю покриваємо верхівку яблука, трішки додаючи зеленої біля хвостика. Жовта гуаш накладається поверх білої, оскільки не обов’язково чекати повного висихання.

Сміливо беремо червону гуаш і промальовуємо низ яблука (так за задумано). Пензлем № 2 починаємо “розтяжку” фарби, тобто витягуємо червону на жовту. Пензлем розміром № 1 виконуємо з’єднання шарів, ставимо легкі мазки.

Простіше з листочками: потрібно змішати зелену та жовту фарби.

Готовий виріб залишаємо підсохнути. Коли буде готовий, покриваємо його лаком: одним шаром листочки і двома шарами яблуко.

Коли все готове, оформляємо композицію в рамку. Роботи зберігаються дуже довго, тільки припадають пилом, який легко прибрати великим пензликом.

Ось кілька композицій із яблуками, виготовленими із солоного тіста:

#1

#2

#3

#4

#5

Зберегти в Pinterest