Створюємо шопку своїми руками: шаблони та ідеї

В старовину вертепом називалася різновид лялькового театру, вистави якого проходили тільки на Різдво. Вертеп – спеціальний ящик, у якому розігрувалася сцена поклоніння волхвів новонародженому Ісусу. Сам вертеп був двох – або трьохярусним.

У верхньому поверсі розташована печера, в ній перебували ясла з Христом, фігурки Діву Марію, Йосипа і волхвів. Були там і фігурки тварин – ягнят, вола, ослика. Верхній ярус являв собою символ небес, з яких зійшов Спаситель. Всі події відбувалися в нижньому ярусі.

Якщо ви хочете зробити вертеп, можна виготовити тільки верхній ярус з фігурками. Причому для його створення можна використовувати будь-які матеріали – дерево, пластилін, папір. солому, такий популярний сьогодні фетр.

За традицією, різдвяний вертеп має бути зовні обклеєний синім папером або забарвлений фарбою цього відтінку. А на його дах потрібно встановити Віфлеємську зірку, яка стала знаком народження Спасителя. У давнину зірку підсвічували свічкою, зараз для цього можна використовувати гірлянду. Внутрішню сторону вертепу традиційно робили білої, оскільки цей колір символізує невинність і чистоту.

Як виготовити сам вертеп?

Ніяких чітких інструкцій тут немає. Фігурки для вертепу можуть бути плоскими або об’ємними, їх роблять з паперу, солоного тіста або фетру.

Для виготовлення різдвяного вертепу вам потрібна буде коробка, символізує печеру. Її можна обклеїти тканиною, кольоровим папером або фольгою.

Для зовнішнього боку використовуйте синій колір, для підлоги – коричневий або сірий, для внутрішніх стінок – білий або теплий червоний.

В глибині вертепу поставте ясла з немовлям Ісусом, справа повинна бути фігурка Діви Марії. Її одяг за традицією блакитного або червоного відтінку. Зліва від ясел поміщають Йосипа. Його вбрання зазвичай коричневого кольору.

На передньому плані будуть фігурки пастухів і волхвів (жерців завжди три – у відповідності зі священним писанням). У вертепі також можна помістити фігурки тварин. Якщо ви хочете розмістити там ще і фігурку ангела, її варто підвісити над тією сценою, яку ви влаштуєте.

Різдвяний вертеп з паперу

Для виготовлення фігурок з паперу ви можете вибрати найлегший варіант і просто вирізати плоскі силуети.

Якщо ви хочете зробити фігурки об’ємними, ясла з Немовлям можна склеїти з сірникової коробки, поверхня якого потрібно попередньо пофарбувати в коричневий колір. Зображення згортки з дитиною клеїться до верхньої площини.

Інші фігурки можна зробити у вигляді конусів з кольорового паперу. Голови краще намалювати окремо, а потім приклеїти до тулуба – так само, як і деякі характерні деталі (корони волхвів і палиці пастухів).

Зірку слід вирізати з картону і обклеїти фольгою. Готовий вертеп прикрашають електричної гірляндою, ялиновими або сосновими гілками і навіть шишками, але так, щоб декоративні елементи не затуляли сцену.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

 

Джерело: ostrog.rayon.in.ua/

Зберегти в Pinterest