Нове життя старих речей: 5 теплих та затишних речей зі старого светра

Знайома ситуація: шафа забита повністю, нікуди навіть шкарпетки впхнути, а носиться з цього всього від сили пара джинсів, безрозмірна затишна кенгурушка, два простенькі светри і куплена сто років тому футболка? Тому що, якою б красивою та елегантною не була річ, нас завжди буде тягнути до затишку та комфорту.

І саме тому деякі обновки після єдиного виходу у світ лежать у нас роками недоторканими, а деякі заношуються до дірок. Потім вони переходять у розряд «домашніх», залатуються, обрізаються і носяться ще трохи… А потім з них викроюються більш-менш «живі» клапті і пускаються в хід як прихватки, рушники та інше… Висновок: з улюбленою річчю, як з рідною людиною розлучитися дуже складно! Тому пропонуємо переглянути ваш гардероб на предмет «без п’яти хвилин викинутих речей» та дати їм другий шанс! Адже скільки всього корисного, красивого та оригінального можна зробити з того ж светра!

1. Сумка

Незвичайні трикотажні сумки можна легко змайструвати, навіть якщо ви не любите в’язати! Адже можна використовувати вже готову в’язку непотрібного светра – просто викроюєте два шматки потрібної величини і форми, зшиваєте, кріпите ручки, майструєте внутрішній чохол з кишеньками для улюблених дрібниць і обновка готова!

М’яка та затишна зимова сумка робиться дуже просто:

Викроюємо, вирізавши рукави трохи більше пройми та горловини, як показано на малюнку:

Покладіть матеріал так, щоб бокові шви светра зустрічалися у передній частині. Приколіть шпильками нижні частини светра разом і зшийте по прямій лінії для об’єднання двох сторін. Робимо підгинання по верху та на ручках. Вивернути сумку. Готово!

Ось ще кілька варіантів сумок зі старих светрів:

#1

#2

#3

#4

#5.1

#5.2

#5.3

 

2. Теплі гетри

Такі яскраві та теплі шкарпетки шиються за один раз із рукавів старого светра. Вам потрібно тільки відрізати шматок рукава потрібної довжини та акуратно підшити його на місці розрізу, щоб край не розійшовся.

Максимально доступний спосіб використання старого светра. Відрізав рукави та готово. Можна носити як під одягом та взуттям, так і поверх нього.

Дуже стильно виглядають такі шкарпетки під високими чобітками або зверху на ботильйонах.

3. Теплі шкарпетки

Як ви вже зрозуміли, необов’язково вміти в’язати, щоб мати вдома теплі вовняні шкарпетки. Можна, звичайно, купити їх… Але справжня рукодільниця звикла виправляти недосконалість життя самостійно за допомогою підручних засобів. Теплі шкарпетки можна зробити з рукавів старого светра.

А вже старий светр, який уже ніхто не носить, зазвичай є в кожному будинку.

Додамо ще до нього ножиці, англійські шпильки, пряжу та велику голку – «циганську».

Зніміть мірки.

Рішуче, не шкодуючи кофтини, вирізаємо за шаблоном устілки майбутніх капців. Головне, не чіпайте рукава. Тому що вони нам знадобляться для верхньої частини капців.

Відрізаємо необхідну довжину. Тепер скріплюємо підошву та «халяву» англійськими шпильками, щоб наші деталі не зрушилися з місця під час зшивання.

Тепер нам знадобиться велика голка. За її допомогою обметувальним швом зшиваємо «підошву» з верхньою частиною. Для краси аналогічний шов додаємо по верхньому краю капців.

Візерункові рукави старого светра допоможуть вам пошити ще одні милі зимові шкарпетки для холодних днів:

#1

#2.1

#2.2

4. Шарф-снуд

Легко і швидко можна пошити снуд самотужки зі старого светра.

Для цього нам знадобляться:

  • 2 непотрібні светри (можна взяти шарфи)
  • ножиці
  • швейна машинка

Робиться все дуже просто:

– відріжте нижню частину кожного светра. Ширину вибирайте за бажанням, який хочете отримати снуд;

– розріжте одну зі сторін кожної частини, щоб вийшли довгі смуги;

– тепер зшийте всі боки між собою, залишивши невеликий отвір;

– виверніть снуд назовні через проміжок і зшийте його до кінця.

Ще один варіант того, як зробити оригінальний дизайнерський шарф самотужки:

Вам знадобиться:

  • старий светр з акрилової пряжі (старайтеся уникати 100% бавовняних матеріалів, тому що вони для цих цілей погано підходять через свої властивості)
  • ножиці
  • швейна машинка або нитка з простою голкою для шиття
  • мірна стрічка

Крок 1. Почніть з того, що обріжте светр трохи нижче лінії рукавів з усіх боків.

Порада: вихідний розмір светра визначатиме розміри готового шарфа. Чим більше буде светр, тим більшого розміру шарф ви зможете зробити.

Крок 2. Скористайтеся швейною машинкою або підшийте краї виробу вручну красивими декоративними стібками.

Крок 3. Вирізаємо зі светра шматки та формуємо заготовки для майбутнього снуда.

Крок 4. Шарф майже готовий. Тепер зшийте всі шматочки светра докупи. На кінцях можна залишити невеликі клаптики, порізавши краї ножицями на смужки. Таким чином ви зможете створити ефект справжнього шарфа.

5. Маніжка

Очевидна річ, яку можна зробити із светра, просто відрізавши горловину – це маніжка.

Якщо вмієте в’язати, можна обв’язати маніжку по краю. Зробивши шапку з цього светра і прикрасивши бісером, Ви отримаєте стильний комплект:

#1

#1.2

Джерело

Зберегти в Pinterest