Як змусити гортензію змінити колір

Чи можна змінити забарвлення гортензії, коли воно вже цвіте? Так, причому для цього не знадобляться складні підживлення або фарба. Потрібно лише трохи змінити кислотність ґрунту та підтримувати його на необхідному рівні.

Любите дивитися, як розквітає ваша гортензія, але перестав подобатися її колір? Іноді ця квітка довільно змінює забарвлення після пересадки на нове місце та адаптації до нового ґрунту. Але цим процесом можна керувати, змінюючи і калібруючи склад ґрунту, створюючи рослині особливі умови та мікроклімат. Втім, “пограти” можна лише з кольором гортензій великолистих (рожевих та блакитних) сортів. Білі гортензії не можуть змінювати забарвлення, максимум, що з ними станеться – до кінця літа вони трохи порожевіють, ніби покриються нальотом.

Тестуємо ґрунт

Перш ніж приступати до дослідів щодо зміни кольору гортензій, слід дізнатися рівень кислотності ґрунту. Використовуйте лакмусовий папірець або pH-метр для вимірювання показників ґрунту. Кислий ґрунт (з рівнем pH нижче 7) дозволить виростити блакитну гортензію. Лужний ґрунт (з рівнем pH вище 7) дасть вам рожеві квіти. Як тільки ви отримали результати вимірів, можна перейти до зміни складу ґрунту.

Якщо ґрунт сильно кислий – рости на ньому буде тільки блакитна гортензія.

Отже, якщо ви вирощуєте рожеві гортензії (яким потрібен лужний ґрунт), але хочете перетворити їх на блакитні, вам потрібно підвищити кислотність ґрунту.

Змінюємо колір з рожевого на блакитний

Щоб змінити колір гортензії з рожевого на блакитний, треба просто збільшити концентрацію у ґрунті алюмінію.

Необов’язково закопувати в землю щось металеве, щоб рослина стала змінювати колір. Досить підсипати в горщик під стебла хвою, компост, мелену каву і сульфат алюмінію. Майте на увазі, що зміна рівня pH – це тривалий процес, і рожева гортензія не стане блакитною вже наступного дня. Запасіться терпінням – кущу може знадобитися близько року, щоб змінити колір повністю.

Якщо ґрунт у саду лужний, підживлення з алюмінію доведеться додавати час від часу протягом усього періоду вегетації, щоб “закріпити” блакитний колір гортензії. Найпростіше використовувати сульфат алюмінію з розрахунку 4 ст. л. на 4,5 л води (розчином поливають кущі під корінь кожні 2-4 тижні).

Якщо у вас на ділянці великі посадки гортензії, то на 1 кв. м ґрунту можна вносити до 500 г сухого сульфату алюмінію. Надалі можна двічі на рік поливати кущі алюмокалієвим галуном з розрахунку 30-40 г/10 л води. На один дорослий кущ витрачайте 2-3 відра розчину.

Змінюємо колір із блакитного на рожевий

Щоб запустити зворотний процес, тобто змінити колір гортензії з блакитного на рожевий, треба, навпаки, видалити надлишок алюмінію із ґрунту. Найпростіший спосіб – це додати доломітове борошно, щоб підвищити pH. Для початку розсипте навколо куща 3-4 склянки доломітового борошна. Потім вносите таку саму дозу кожні 2-3 тижні протягом усього періоду зростання.

Іноді допоміжних заходів буває недостатньо, і якщо вже вирішили остаточно поміняти колір гортензій, простіше повністю замінити субстрат. Втім, сподіваємось, що описані нами прийоми допоможуть вам “розфарбувати” квітки в той колір, який вам подобається більше.

Джерело

Зберегти в Pinterest