10 прикладів нестандартного використання звичних речей у побуті

Предмети, які нас оточують набагато практичніші, ніж здаються. Активуємо творче мислення і вчимося нетривіальному погляду на повсякденність у дусі модної сьогодні філософії «вабі-сабі». Багато спеціальних пристроїв і декор коштують недешево, ми ж виготовимо їх самі – з підручних засобів, буквально за 5 хвилин.

Втулки від туалетного паперу у ролі органайзера

Кабелі живлення та перехідники, підзарядки та навушники… Нам не обійтися без них, тому залишається організувати для проводів правильну систему зберігання. Допоможуть у цьому втулки для туалетного паперу, які легко перетворити на органайзер. Встановлюємо картонні трубки в ящик та наповнюємо акуратно згорнутими дрібницями. Для більшої зручності, можна підписати кожну комірку.

Ще один варіант органайзера із втулок – настільний. Він підходить для канцтоварів або художнього приладдя. Втулки склеюють між собою і кріплять на основу із щільного картону. Або ставлять конструкцію в коробку з-під взуття.

Контейнер від драже «Тік-Так» – тримач для тасьми

Майстриням-рукодільницям сподобається ідея зберігання атласних стрічок або вузького мережива у пластиковій упаковці з-під цукерок. Завдяки зручному дозатору відрізати потрібну довжину можна, не відкриваючи контейнер і не порушуючи цілісність бобіни. А прозорі стіни дозволять вчасно побачити, що стрічка закінчується.

Каністра від миючого засобу, як підставка для книг

Зазвичай книги стоять у шафі, але щоразу виймати та ставити на місце потрібний екземпляр – надто довго. Особливо незадоволені цим процесом діти. Простіше зробити їм добірку для щоденного читання та зберігати окремо. Наприклад, у підставці-органайзері із порожньої пластикової тари.

Спочатку підготуємо секції. Для цього зріжемо верх кожної каністри, як показано на малюнку:

А тепер скріпимо секції на панелі з дерева або оргскла:

Город у лотку з-під яєць

Тренд на біофільний дизайн та органічне харчування викликав бурхливий інтерес. Кімнатні квіти все частіше замінюються грядками із зеленню та прянощами. Можна придбати спеціальні пристрої – “розумні” гідропонні установки, які коштують дорого. Або зробити аналог самотужки, використовуючи лише пластиковий лоток з-під яєць.

Пакувальний контейнер ділимо на дві частини. Кришку застосовуємо як піддон. Всередину встановлюємо комірки, попередньо зрізавши нижню частину. Піддон на 2/3 заповнюємо водою – і установка готова.

Вона підходить для пророщування цибулі та часнику «на перо».

Сережки у ґудзиках

Залишилося багато непарних ґудзиків? Можна зберігати в них модні сережки-«цвяшки» та невеликі підвіски, адже мініатюрні прикраси легко губляться у загальних скриньках.

В отвори великого ґудзика втягуємо сережки і закріплюємо застібкою. Прийом дозволяє не тільки зберігати, але й перевозити прикраси, вирушаючи на відпочинок чи подорож.

Контейнери для льоду замість скриньки для дрібниць

У ємностях для заморожування води добре зберігати дрібну біжутерію. Нічого не плутається і не рветься. Все відразу видно і можна розсортувати за кольором, стилем або комплектами.

Еко-кашпо із прищіпок

Від непоказної квіткової підставки до шедевру еко-дизайну – всього… зв’язка прищіпок. Важливо, щоб кашпо-основи були високі і мали прямі бортики, без загинів. Також можна використовувати консервну банку, зачистивши її краї.

Прищіпки кріпимо на кашпо по колу – впритул і без просвітів, а для міцності додатково фіксуємо клеєм «Момент».

Шафа з коробок на дачу

Дачні речі не обов’язково діставати із коробок, у яких вони перевозилися. Нехай зберігаються там весь літній сезон, немов у секційній шафі. Встановлюємо коробки боковинами одна на одну, а верхні клапани використовуємо як дверцята.

Важливо закріпити всю тару ззаду листом гофрокартону або ДВП, інакше конструкція розпадатиметься при експлуатації.

Канцелярський затискач – підставка під телефон

Робоча перерва – час для розважального контенту. Але коли телефон, він же, міні-телевізор просто лежить на столі, дивитися його вкрай незручно. Виправлять ситуацію два канцелярські затискачі.

Вставляємо один в інший і розводимо дротяні ручки, імітуючи підставку для книг. Тепер маємо телефон у  вертикальному положенні і насолоджуємося хвилинами відпочинку.

Міні-сад у старій лампочці

Лампа розжарювання, що перегоріла, особливо великих розмірів, підходить для облаштування флораріуму. Акуратно виймаємо внутрішню частину та закріплюємо порожню колбу на підставці. За допомогою лійки засипаємо всередину землю і пінцетом висаджуємо рослини.

У міні-флораріумі добре почуватимуться вологолюбні або, навпаки, зовсім невибагливі до поливу культури. Підійдуть:

  • хлорофітум,
  • традесканція,
  • міні-папороті,
  • кодієум,
  • нитинка,
  • різні види сукулентів і навіть мох.

Можна додати в композицію гілочки декоративних сухоцвітів, черепашки та інші природні матеріали.

Джерело

Зберегти в Pinterest