Неймовірно зручна річ для літнього сезону: і сумка, і рушник, і плед. Хоч на пляж, хоч на пікнік

Щоразу, збираючись на пляж або на пікнік, ми змушені брати з собою цілу купу необхідних речей. Часто щось забувається… Одного разу витративши зовсім небагато часу, ви вирішите цілу масу проблем, адже виріб, який шиється елементарно, стане рушником, чудово виконає функції пледа, а виглядає, як симпатична літня сумка. Для тих, хто планує відпустку чи відпочинок на природі, така річ — просто знахідка!

Як основа знадобиться рушник 70*140 см. Розгорніть його і по довгій стороні розділіть на 3 частини (вийде по 46,6 см). Ми будемо працювати із середньою частиною.

З красивої яскравої тканини виріжте клапоть розміром 49*74 см. За допомогою праски загладьте по довгих сторонах по 1 см, по коротких — по 2 см. Потім покладіть клаптик на рушник лицем вниз, відігніть припуск, поєднайте згин з проведеною раніше лінією, причепіть і прокладіть рядок.

Відігніть пришитий клапоть на центральну частину рушника, поєднайте край з проведеною раніше лінією, причепіть і прошийте, відступивши від краю 0,3 см. Такий самий рядок прокладіть і по вже пришитій стороні. Відкладіть по 2 см від нижніх і верхніх країв клаптика до центру та проведіть вертикальні лінії. Прокладіть по цих лініях рядок. Вийдуть куліски.

Два прямокутники яскравої тканини 25*30 см складіть лицем один до одного, причепіть і зшийте з припуском 1 см, залишивши не зашитою невелику ділянку на одній з довгих сторін для вивертання. Це буде кишеня. Після цього зріжте куточки та виверніть. Підігніть і загладьте припуски на незашитій ділянці. Прошийте прямокутник близько до краю по повністю зашитій довжині (це буде верх кишені).

На одній із не пришитих сторін основного клаптика знайдіть центр і поставте мітку. Відступіть 10 см нагору і знову поставте мітку. Поєднайте цю позначку з центром верху кишені. Причепіть деталі і прошийте кишеню близько до краю, залишивши не зашитий верх.

Для ручок виріжте із кольорової тканини дві смужки 85*8 см, а з ущільнювальної тканини (дублерину) — дві смужки 83*5 см. Симетрично викладіть дублерин на смужки основної тканини та приклейте за допомогою праски. Після цього загніть припуски по 1 см і загладьте. Далі зігніть смужку навпіл і знову пройдіться по ній праскою з відпарюванням. Прошийте ручки, що вийшли, по обидва боки близько до краю.

Від центральної мітки відступіть в обидві сторони по 11,5 см та поставте нові мітки. Орієнтуючись на них, просуньте між шарами тканини кінці однієї з ручок і зчепіть. Прокладіть шов близько до краю. Ту ж маніпуляцію здійсніть і з другою ручкою і другою не пришитою стороною основного клаптика.

Два шнури довжиною 130 см вставте у куліски. На кінцях зав’язок закріпіть намистини.

Щоб скласти сумку, переверніть її лицьовою стороною донизу, накиньте одну на одну бічні частини рушника. Далі конструкцію складіть навпіл і затягніть шнури.

Супер функціональна сумка-рушник-плед готова!

Ще більше подробиць щодо її виготовлення – у відео нижче.

Джерело

Зберегти в Pinterest