Найоригінальніша ідея використання непотрібних CD-дисків

У багатьох з нас вдома зберігається величезна кількість пластику в різних його формах від CD-дисків до пластикового «скла» від фото-рамок. Ні тим, ні іншим ми, як правило, не користуємося, але все ж таки не викидаємо — а раптом знадобиться. Якщо ви захоплюєтеся рукоділлям, особливо декоративним, або просто любите красиві та незвичайні речі, непотрібному пластику можна дати друге життя, наприклад, перетворивши його на такі декоративні ґудзички, які потім можна використовувати для всілякого декору.

Вам знадобляться:

  • CD-диски чи інший пластик;
  • спиртові маркери або фломастери;
  • інструменти;
  • акриловий або полімерний лак.

Можна використовувати листи готового термозбіжного пластику, а можна компакт-диски. У разі дисків перед початком роботи їх необхідно відчистити від нанесеної на них плівки.

Підготовлені диски протираємо ацетоном, щоб видалити залишки плівки, а заодно і знежирити поверхню пластику. Далі готуємо трафарети для заготовок, можна використовувати малюнки, що просто сподобалися. При виборі розмірів малюнка варто враховувати, що під час плавлення пластик може зменшитися.

Потім кладемо пластиковий лист поверх малюнку та обводимо його. Далі заготовки розфарбовуємо, наприклад, за допомогою спиртових маркерів, які дадуть ефект напівпрозорого вітража.

Розфарбовані заготовки вирізаємо і викладаємо на заздалегідь застелену фольгою поверхню, наприклад, деко, а потім відправляємо в розігріту до 200 градусів духовку на 10-15 хвилин.

Виймаємо заготовки, що вийшли з духовки, даємо їм охолонути, після чого знімаємо з фольги. Ребро заготовок можна розфарбувати за допомогою перманентного маркера, у нашому випадку з ефектом металік.

Якщо ви плануєте використовувати вироби як ґудзики, то необхідно позначити, а потім просвердлити отвори. Як трафарет для отворів можна використовувати готовий ґудзик відповідного розміру.

Нарешті за допомогою полімерного лаку або гель-лаку робимо заготовки більш об’ємними, чекаємо висихання лаку або запікаємо його, знежирюємо і декоративний ґудзик готовий.

Джерело

Зберегти в Pinterest