Як правильно розташувати овочі на грядці. Приклади

Навіть власникам великої земельної ділянки необхідно продумувати, де які овочі вирощувати, оскільки у кожної культури свої вимоги і переваги. А вже якщо у вас всього шість соток, то доводиться комбінувати мимоволі, використовуючи такі городницькі прийоми, як змішані посадки овочів, тим більше, що це не тільки допомагає розташовувати посадки овочів з максимальною доцільністю, а й перешкоджає поширенню по городу шкідників.

Змішані посадки овочів на грядці також сприяють утворенню природних бар’єрів для збудників специфічних хвороб тієї чи іншої культури. Мало того, спільні посадки овочів, як і ущільнені посадки овочів, дозволяють вирощувати на ділянці одні й ті самі культури протягом кількох років, що при вирощуванні монокультури призводить зазвичай до накопичення в ґрунті шкідливих комах і хвороботворних мікроорганізмів. Для невеликих ділянок, де складно застосувати повноцінну сівозміну, цей агротехнічний прийом просто порятунок.

Ось приблизна схема посадки овочів, що дозволяє використовувати властивості культур на користь одна одній: на грядці шириною один метр саджають два ряди ранньої картоплі на відстані півметра один від одного, по краях сіють кервель і редис, а між рядами картоплі качанний салат і кольрабі. Або інший приклад: буряк, який висаджувати на одному місці два роки поспіль небажано, в змішаній посадці можна успішно вирощувати на одному і тому самому місці три-чотири роки.

На грядці метрової ширини садять три ряди буряків, причому в крайніх рядах через два буряки сіють один кріп. По краях грядки сіють редис і салат, а в міжряддях – качанний салат і кольрабі. Для відлякування комах по периметру грядок з овочами добре висаджувати запашні рослини-репеленти: настурція відлякує колорадського жука, білокрилку, тлю і гусінь капусниці; м’ята послаблює агресію мурах, попелиці, білокрилок, земляних блішок; часник оберігає капусту від личинок капустяної мухи і попелиці.

Джерело

Зберегти в Pinterest