Проста та безкоштовна підсвітка для розсади і не тільки

Підсвітка потрібне не лише розсаді, а й кімнатним квітучим рослинам у зимовий період і плодоносним рослинам, якщо, наприклад, в зимово-весняний період ви вирощуєте помідорки чері чи корнішони. Обов’язково скористайтеся безкоштовною підсвіткою – і тоді ніякі фітолампи вам не знадобляться!

Необхідно просто самотужки зробити світловідбиваючий екран. Зробити його можна або зі спеціального матеріалу, що утеплює (фольгованого з одного боку) або декількох шарів простої фольги. Також вам знадобляться дерев’яні шпажки для створення стійкої конструкції. Відріжте від утеплювального матеріалу шматок, що підходить за розміром квітковому горщику або контейнеру, вставте всередину дві дерев’яні шпажки і просто встановіть в горщик/контейнер. Поставте на вікно так, щоб світло відображалося в екрані і поверталося до рослин.

Те саме можна зробити зі звичайної фольги, просто її знадобиться кілька шарів для міцнішої конструкції. Також закріпіть дві шпажки між шарами фольги і вставте в горщик для квітів, який потім покладіть, як зазвичай, на вікно. Цей лайфхак перевірено тисячами садівників та городників: розсада не витягується, розвивається поступово та повноцінно. Те саме можна сказати і про кімнатні рослини. Не бійтеся: спалити рослини надмірною кількістю світла неможливо, оскільки в осінньо-зимово-весняний період світла дуже мало, а тому такий світловідбиваючий екран буде дуже доречним вашим рослинам!

Детальніше про те, як зробити безкоштовну підсвітку для розсади, дивіться у відео нижче:

Зберегти в Pinterest