Як правильно обрізати і укорінити драцену, щоб отримати красиву рослину

Драцени — улюблена багатьма невибаглива рослина. Однак найчастіше з часом драцени сильно витягуються вгору, і замість компактної та пухнастої рослини ви отримуєте щось дуже високе і, можна сказати, лисувате. Іноді рослина може взагалі впасти через такий високий, але досить тонкий стовбур. Що ж робити? Рятувати, причому ні про що не шкодуючи, адже драцену вам доведеться обрізати! Зате в результаті ви отримаєте гарну пухнасту рослину, причому не одну!

Вам знадобляться:

  • канцелярський ніж;
  • спирт;
  • свічка;
  • активоване вугілля;
  • бурштинова кислота.

Насамперед, щоб не нашкодити рослині, обробляємо ніж спиртом. Також якщо ніж не дуже гострий, обламуємо 1 ланку. Підготувавши ножа, можна приступати до обрізки: від верхівки відступаємо близько 15 см і зрізаємо верхню частину рослини.

Зріз має бути рівним. Тепер, щоб прискорити укорінення, у склянці підготовленої води розводимо по половині таблетки активованого вугілля та бурштинової кислоти. Опускаємо стовбур у воду і чекаємо 3-4 тижні. За цей час з’явиться коріння і рослину вже можна буде пересадити в горщик.

Якщо ви не хочете так довго чекати, то можна скористатися корневіном і одразу після підрізування помістити рослину в ґрунт.

Після того як ви зрізали зелену верхівку, у вас все ще залишився довгий стовбур, і про нього не варто забувати, адже в ньому знаходяться сплячі бруньки, поки не видимі оку. Тому повертаємось до стовбура і розрізаємо його ще на кілька живців, приблизно по 15 см. Обов’язково запам’ятовуємо, де верх, а де низ, їх у жодному разі не можна переплутати.

Живці також опускаємо в склянку з вугіллям і бурштинової кислотою. Потім беремо свічку і запаюємо верхні зрізи парафіном. Те ж саме робимо і з частиною ствола, що залишилася в горщику.

Ось і все, лишилося дочекатися результату. Незабаром ви побачите нові листочки на ваших оновлених рослинах, яких тепер у вас набагато більше.

А нижче ви можете подивитися відео про те, як обрізати драцену, що витяглася, щоб отримати красиву рослину:

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest