Що робити, щоб різдвяник (шлюмбергера) цвів рясно кілька разів у рік: усі правила та секрети

Ось і закінчилася тепла пора року, а разом з нею закінчилося і цвітіння, у тому числі й домашніх рослин. Однак, якщо у вас є шлюмбергера, або різдвяник, як його найчастіше називають, то ви ще не раз насолодитеся яскравими квітами на своєму підвіконні, адже цвіте він саме в зимовий період.

Однак, як це нерідко буває, різдвяник радує нас пишною шапкою з квітів тільки в перший рік після покупки, а потім у кращому випадку випускає по одному бутону на гілці. Як повернути рясне і неодноразове цвітіння? Все досить просто, потрібно лише дотримуватися кількох правил.

Всім потрібний відпочинок

Різдвянику перед цвітінням необхідний період спокою. Зазвичай він триває із середини вересня та приблизно протягом 1-1,5 місяця. У цей час необхідно забезпечити йому прохолодні умови. Оптимальна температура на період спокою – приблизно 8 градусів уночі та 10 вдень. Тому на період спокою різдвяник добре виносити на балкон чи вулицю.

Також у цей час необхідно прибрати підживлення та скоротити полив рослини до мінімуму. Листочки різдвяника навіть можуть почати трохи в’янути, в цьому немає нічого страшного.

Що ж до світла, він необхідний різдвянику у період спокою, тому обране місце має бути досить світлим. Найкраще забезпечити рослині 8-годинний світловий день, домогтися цього можна просто накриваючи квітку ковпаком або пакетом після цього часу.

Завершення періоду спокою

Саме в період спокою у прохолоді різдвяник закладе велику кількість бутонів. Коли ви побачите на гілці 1 бутон, не поспішайте – ще рано заносити його додому.

Дочекайтеся поки на гілочках з’явиться хоча б по 2-3 бутони розміром з невелику перлину. Тепер квітку можна заносити додому.

Розмістити горщик з рослиною необхідно на прохолодному підвіконні, найкраще на західному або східному вікні. Також краще вибирати те вікно, яке ви регулярно відкриваєте для провітрювання. Оптимальна температура цього періоду 18-20 градусів.

Ще одне важливе правило – зберігати початковий кут падіння світла, іншими словами – розташування горщика. Якщо ви крутитимете горщик з різдвяником, він може просто скинути всі бутони.

Чим допомогти під час цвітіння

Коли бутони почнуть розпускатись, декабрист потрібно підгодувати фосфорно-калійним добривом. Також можна використовувати добрива для декоративних квітучих рослин і кактусів, чергуючи їх між собою. У разі останніх використовуйте половину дози по вологій землі наступного дня після поливу.

Забезпечте рослині регулярний, але помірний полив. Також різдвяник любить вологі умови, але краще зрошувати не саму рослину, а повітря навколо неї.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви отримаєте першу бурхливу хвилю цвітіння, після завершення якої різдвянику потрібно дати відпочити протягом приблизно 2-3 тижнів. У цей час знову скорочуємо полив і прибираємо підживлення, знову з’являються бутони і декабрист готовий до другої хвилі, в яку ми доглядаємо його так само, як і в першу.

Хвилі цвітіння можуть бути аж до 5, тобто практично до березня, хоча кожна наступна хвиля, звичайно, вже буде менш пишною. Щоразу ми повторюємо ті самі процедури спокою і догляду.

Після цвітіння

Коли закінчиться остання хвиля цвітіння, різдвяник необхідно винести надвір чи балкон, залежно від температури повітря: вона має бути близько 18-20 градусів. Також рекомендується обрізати кожну гілочку на 1 листочок.

Тепер для рослини розпочнеться активна фаза зростання, в яку її необхідно підгодовувати та поливати.

А нижче ви можете подивитися відео про те, як правильно доглядати різдвяник, щоб домогтися рясного цвітіння.

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest