Обрізка та накриття троянд на зиму: просто про те, що здавалося складним

Троянду не дарма називають королевою саду. Наскільки пишним буде цвітіння троянд в наступному році залежить від правильної обрізки і накриття  рослини восени. Варто врахувати, що все потрібно зробити з настанням стійких холодів. В ідеалі температура повітря повинна доходити до 5-7 градусів морозу.

Завдання полягає в тому, щоб трояндові кущі не випріли, не вимерзли і не заразилися грибковими захворюваннями. Ось чому вкривати їх та робити остаточну обрізку завчасно не можна.

В обов’язковому порядку з куща потрібно зрізати не тільки все суцвіття, а й листя, які часто розташовуються по всій гілці.

Кущ повинен бути повністю оголеним. Тепер стебла потрібно вкоротити до 5 пагонів. Якщо пагінці погано проглядаються, можна просто відміряти від основи куща відстань в півтори-дві долоні.

Молоді гілки все одно загинуть взимку, тому їх в обов’язковому порядку потрібно обрізати під корінь, інакше вони можуть стати причиною хвороби троянди в майбутньому.

Обрізка закінчена. Тепер слід прибрати все сміття і очистити площу поруч з кущем від бур’янів. Не зайвою буде і обробка ґрунту навколо куща протигрибковим препаратом.

Наступний етап – підгортання. Суть його полягає в тому, щоб засипати обрізані кущі сухою землею на 8-10 см, щепка повинна бути під шаром легкого ґрунту. Краще взяти верхній шар землі з саду і насипати горбиком в середину куща. Тирсу для цих цілей використовувати не рекомендується, так як немає гарантії того, що дерево не було уражено якоюсь хворобою.

Далі кущ слід накрити. Матеріал в обов’язковому порядку повинен бути повітро- та водопроникним. Такі характеристики має агроволокно. Ідеальне природне укриття можна зробити з гілля. Під прошарком ялинових гілок кущику буде забезпечений доступ повітря, а прикрита сніжною шапкою хвоя буде надійно зігрівати троянду взимку і не дасть їй зіпріти під час відлиг.

Більш докладно про те, як правильно обрізати і вкривати троянди на зиму, в відео нижче:

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest