Бісероплетіння: пасхальне яйце із конваліями

Якщо вам подобаються роботи з бісеру та й ви самі захоплюєтеся бісероплетінням, пропонуємо вам чудовий майстер-клас. Робота не з легких, але вона того варта! Виходить неймовірна краса.

#

#

Майстер-клас: пасхальне яйце з конваліями

Для яйця взяти бісер декількох близьких відтінків і прямим плетінням обшити основу, максимально розтягуючи кольори. Або ж яйце може бути однотонним, це кому як подобається.

Для конвалій потрібно взяти пластмасові “перлинки” різного розміру, металізовану нитка золота, дріт 0.3-0,4 мм, клей.

#

А також лещата, в яких метал заклеїмо лейкопластиром в 2 шари, щоб не пошкодити намистини.

За допомогою зубочистки встановити намистинку, затиснути в лещатах і за допомогою грубої пилочки спиляти верхівку, щоб вийшов плоский п’ятачок.

Білий перловий бісер 6 штук набрати на здвоєну золоту нитку і кілька разів пройти колечко, щоб дірочки бісеру були “забиті”. Хвостики нитки назустріч один одному протягнути в бісеринку 15 розміру і зв’язати. В ту ж бісерину протягнути дріт 0.3 мм.

Заправити дротяно-ниткові “хвости” в спиляну намистину. На “спил” нанести краплю клею і, потягнувши за дріт і нитки, притиснути бісерне колечко до намистини. Клей практично моментальний, може і пальці прихопити, тут потрібно пристосуватися, щоб клею не було багато і його не вичавило на лицьову сторону намистини.

Обмотати довгим кінцем нитки дроту і короткий “хвостик” нитки так, щоб дірочка від намистини була закрита. Нитку потрібно туго натягувати і кінці добре фіксувати. На збірку-обмотку однієї намистини йде близько 5 хвилин.

Зібрати і обмотати всі намистини.

Найменша верхня намистина фіксується довгим дротиком і довгою ниткою в два складання, просмикнутими в бісерину 15 розміру. На цей дріт зібрати суцвіття різних розмірів, туго примотуючи намистинки приблизно через 5-6 мм. Обрізати дріт навскоси і в тому ж місці приставити наступну намистину і т. д. Дріт  від останньої намистини не відрізати, і обмотати всі 4 дротики до кінця.

По дроті 0.4 мм золотого кольору, плетемо листочки різного розміру, коротко обрізаємо скручені дротики.

Плетемо стеблинки конвалій до листя, листочки між собою потрібно туго скрутити дротом і обмотати нитками в колір. Плоскогубцями сплюснути дротяну скрутку.

Плетемо підставку… Але не повторіть мою помилку: ЦЯ підставка була зроблена ДО конвалій і для “голого” яйця підходила ідеально, а для готового виробу виявилася вузькою і закороткою, довелося переробляти і перевернути догори ногами. Розмір підставки залежить від розміру яйця, в моєму випадку це ндебеле на 48 бісерин 10 розміру. Сплести догори 8 рядів і зробити кльош на 3 ряди ндебеле, проставлені намистинами. Верх більший, низ менший, можна зробити однаковий кльош в обидві сторони – це теж буде непогано виглядати.

Яйце вийшло важким і підставку потрібно зміцнити. У моєму випадку ідеально підійшла котушка від вузького скотча, наскрізну дірку якого з боку яйця заклеїла кружечком пластику.

На “сорочку” яйця нашити 4 золоті смужки ндебеле на 2 бісеринки 15 розміру так, щоб яйце поділити на 4 однакових сегменти. Тепер приміряти підставку і відзначити той бісерний ряд, до якого підставка доходить – це буде лінія, від якої будуть пришиватися стеблинки букетиків. Докласти букетик (початок ниткової обмотки повинен припадати на зазначений ряд), зафіксувати квіти гумкою, щоб держак не зміщувався від центру і пришити до “сорочки” туго затягуючи. На стрічки нашити по 2 гілочки конвалій.

Тепер найскладніше. Яйце дуже незручне в тому сенсі, що взяти в руки його можна тільки за ніжку і верхівку, тому підставку пришиваємо. Початок букетиків і розкладка повинні приходитися на середні пелюстки підставки. Акуратно пришити підставку до букетика і розкладки (волосінь при цьому зачіпається за все, що тільки можна).

В останню чергу пришиваються корона до розкладки і центральні гілочки конвалій до “сорочки”. Їх потрібно пришити за стеблинки між 1 і 2 намистинами.

Залишилося розправити пінцетом квіточки-листочки і зітхнути з полегшенням. Робота готова!

Яйце із конваліями. Варіанти

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

Джерело: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest