Вирощуємо тюльпани вдома без ґрунту

Скажіть, хіба можна не любити тюльпани? Ні, не можна, відповість кожен, хто любить весну і все, що її символізує. Саме ці квіти ми звикли пов’язувати з приходом тепла і першим весняним святом – жіноцтва і краси, яке традиційно відзначаємо 8-го березня. А чи знаєте ви, що тюльпани – ідеальні для вигонки рослини і за бажання їх можна вирощувати на підвіконні в будь-яку пору року? А як вам ідея зустріти Новий рік, насолоджуючись їх ніжним весняним ароматом? Для тих, кому цікаво, що таке вигонка, і як вирощувати тюльпани на підвіконні в квартирі чи будинку, наша стаття.

Що таке вигонка рослини?

Вигонка рослини – це сукупність дій, спрямованих на те, щоб примусити її цвісти в невластивий для неї період року. В нашій кліматичній зоні на зиму всі рослини переходять у стан сплячки, таким чином підлаштовуючись до суворих умов навколишнього світу. Тюльпани, як і будь-які весняні цибулинні рослини, також проходять через період спокою. Рослина на цей час ніби засинає, але всередині цибулини проходять складні процеси, і закладається основа майбутньої квітки.

Впливаючи на цибулинки відповідними факторами, можна обдурити рослину: вивести її зі сплячки і примусити зацвісти. Під дією низьких температур в період зберігання і подальшого процесу вигонки тюльпани зацвітають на кілька місяців раніше, ніж зазвичай. Наприклад, порадувати себе власноручно вирощеними весняними квітами можна вже на Новий рік, Різдво чи 8 Березня.

В природних умовах ці квіти зацвітають лише після закінчення періоду зимового охолодження (малі температури сприяють виникненню в цибулині речовин, які відповідають за майбутній процес росту і цвітіння). То ж і процес вигонки обов’язковою пов’язаний з впливом на цибулинки низьких температур. Його тривалість залежить від сортів, що використовуються для вигонки. Це, приблизно, від 12-ти до 17 тижнів.

Сорти тюльпанів для вигонки

Вибирати сорти для вирощування тюльпанів на підвіконні необхідно, виходячи з того, коли ви хочете насолоджуватися їх цвітінням.

– На Новий рік зацвітають сорти, що охолоджуються не менш, як 16 тижнів, тобто – ранньоквітучі. Це прості та махрові ранні тюльпани. Серед них, Діамант Стар, Діксіс Фейворит, Крістмас Марвел і інші.

– В лютому-березні цвітуть більшість сортів, що придатні для вигонки, це середньоквітучі тюльпани. Зокрема, рослини класу гібридів Дарвіна: Оксфордс, Лондон та ін. і деякі сорти тріумф-тюльпанів.

– Зацвітають у квітні тюльпани Америка, Ад Рем, Апельдорн і інші пізньоквітучі сорти.

– В травні цвітуть ті самі пізноквітучі. Зокрема, Аристократ, Лондон, Дипломат, Негріта, Парад та ін.

Якщо маєте цибулини тюльпанів, невідомо якого сорту, не думайте, що їх не можна виростити вдома на вікні. Це можна зробити практично з усіма цибулинними рослинами (не тільки з тюльпанами). Просто вгадати, коли зацвітуть невпізнані цибулинки, дуже важко.

Вирощування тюльпанів вдома – опис процесу

Існує кілька способів вирощування цибулинних рослин в домашніх умовах. Найбільше вражає дещо незвична ідея – вирощування тюльпанів без ґрунту у прозорій посудині. Саме такий спосіб ми зараз і розглянемо.

Про реальний досвід вирощування тюльпанів у воді під ялиночку читайте у статті “Весна на моєму балконі – про вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах”

Отже, для реалізації операції «тюльпан у склянці» (або нарцис, наприклад) вам знадобиться:

  • Цибулини сортів, які гарно підходить для вигонки.
  • Тара – прозорі скляні вази, склянки чи баночки.
  • Намистини, природні морські, річні камінці чи штучні зі скла, пластику, щебінь тощо.

Крок 1. Цибулини заверніть в темний папір і покладіть на 12-17 тижнів (в залежності від сорту) в холодильник. Температура – від 4 до 9 градусів тепла. Слідкуйте, щоб поряд не зберігалися яблука. Це завдасть проблем квітам з цвітінням.

Крок 2. В скляну тару насипте камінчики чи намистини і залийте їх водою так, щоб зверху водяного шару опинилася лише верхівка такого “ґрунту” – на 1/3 – 1/4 висоти.

Крок 3. Посадіть цибулини так, щоб ростки були направлені догори. Зафіксуйте їх камінчиками, насипавши трохи і зверху. Цибулинки повинні бути зверху так, щоб вода до них не доходила – це дуже важливо! Корінчики повинні «добиратися» до води самі. Інакше цибулини зогниють.

Крок 4. Очікування. Треба поставити посуд з тюльпанами на 6 тижнів у прохолодне темне місце (принаймні, не сонячне).

Крок 5. За півтора місяці винесіть тюльпани в приміщення з яскравим сонячним світлом. Дуже швидко побачите, як проростають перші зелені ростки. За два-три тижні ваші квіти нарешті зацвітуть, перетворивши будинок чи квартиру на справжній весняний сад. Тюльпани у склянці можуть цвісти кілька тижнів. А якщо ви посадите різні сорти у різний період (один за одним), то цвісти ваш сад на підвіконні буде хоч цілий рік!

Для тих, хто запізнився з “кроком 1”

Якщо ви не встигли в свій час підготувати цибулини, витримавши їх 3-4 місяці в холодильнику, а тюльпанів у склянці взимку на підвіконні дуже хочеться, не засмучуйтеся. Ще не все втрачено.

Купіть у квітковому магазині цибулини тюльпанів в горщиках, які ще не цвіли. Вийміть їх з горщиків, обережно струсіть землю і тихенько промийте під проточною водою. Обріжте коріння цибулини до двох сантиметрів ножицями і поставте у тару з камінчиками, як описано вище у кроці 3. І далі робіть все за тією ж інструкцією. За два місяці матимете квітучу весняну клумбу на підвіконні своєї ідеальної кухні.

Наразі все. Хай весняний настрій ніколи не полишає вас!

Джерело: zelenasadyba.com.ua

Зберегти в Pinterest