Бісероплетіння до Великодня: обплітаємо яйця з термонаклейками

Великдень – велике радісне і світле свято. Усі дарують один одному крашанки, які символізують нове життя, добро і благодать. А ми спробуємо зі звичайного яйця створити цілий шедевр.

Майстер-клас зі створення декоративного яйця

Необхідні матеріали:

  • заготовка в формі яйця (6*4 см);
  • бісер бежевого, золотого, червоного, помаранчевого кольорів;
  • намистини червоного кольору;
  • волосінь 0,15 мм.

Для початку необхідно нанести на яйце термоетикетку. Інструкція зазвичай вказана на упаковці. На фото – мій приклад. Можна опускати яйце в ложці, а пластикове на шпазі. Слід дотримуватися обережності. Вода не повинна бути занадто гарячою.

#

Я зазвичай розрізаю термоетикетку уздовж, після того як вона облягла яйце. Справа в тому, що обплітаючи яйце сіточкою, залишаються невеликі просвіти, через які термоетикетка просвічує. Мені це оптично не дуже подобається, я відрізаю “зайве” і залишаю тільки вигляд з лицьової сторони. В цьому випадку я фіксую етикетку на яйці, покриваючи її безбарвним лаком. На фото приклад з цілої і відрізаної термоетикетки.

Потім плетемо вертикальний поясок сіточкою в ромб зі стороною в 3 бісеринки (я плету однією голкою, можна двома).

Закріпивши нитку на бісеринці (її потім заберемо) набираємо 16 бісерин, входимо в 9-у і т. д. за схемою. Схема із журналу “Чудові миті”, номер 11 (33) 2005, тільки як на верхньому, так і на нижніх поворотах по 5 бісеринок. Узор довільний. Я вигадую свої.

У мене виходить 30 ромбів, тобто 10 великих ромбів.

На поворотах намагаємося брати тонкі бісеринки. Так поясок досить щільно облягає заготовку.

#

#

#

#

З’єднавши поясок в кільце, одягаємо його на яйце.

Я додатково закріпила поясок на яйці тонкими булавочками, щоб він не ковзав.

#

Потім починаю обплітати лицьову сторону. Принцип обплітання кабошонів. Я намагаюся плести сіточкою далі, застосовуючи бісер різного розміру. Можна плести мозаїкою. У мене всі яйця виходять різні. Все залежить від бісеру.

У зазначеному вище журналі наведено один з варіантів обплітання.

Якщо на тильній стороні на яйці теж лицьова сторона, то повторюємо ті ж дії. Якщо немає, плетемо сіточкою до тих пір, поки просвіт не зменшиться так, що можна його закрити ланцюжком в хрестик, наприклад. На деяких яйцях я закривала тильну частину сплетеним окремо хрестом і приєднувала його до виробу.

 

#

Відео майстер класи по створенню яйця в техніці бісероплетіння

#1

#2

#3

Ідеї декоративних яєць із бісеру

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

Джерело: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest