Виростити мандаринку з кісточки простіше, ніж здається!

Складно знайти людину, яка б не любила соковиті і ароматні мандарини. Тільки уявіть, яким смачним буде мандарин, вирощений у власному будинку. Так, це можливо! І зробити це досить просто.

Підготуйте посадковий матеріал

Кісточки для посадки можна придбати в спеціалізованому магазині, або підготувати самостійно: просто збережіть кісточки зі свіжої мандаринки. Головне ретельно промити насіння, якщо берете зі свіжих цитрусових.

Посадка

Для посадки насіння знадобиться ґрунтова суміш, до складу якої входять такі речовини, як компост, торф’яний мох і перліт. Дуже важливо, щоб на дні горщика були дренажні отвори.

Наповніть горщик ґрунтом. Полийте землю і залиште горщик до тих пір, поки не стече вся вода. Ґрунт повинен залишитися вологим, але не мокрим. Покладіть на поверхню три насінини і засипте їх 1,5 см землі. Накрийте горщик харчовою плівкою або помістіть його в целофановий пакет, щоб створити ефект парника. Поставте ємність в тепле місце. На етапі проростання насіння кількість світла не має значення.

Догляд

Поливайте в міру необхідності: ґрунт завжди повинен залишатися злегка вологим. Приблизно через три тижні з’являться перші ростки.

Після цього зніміть плівку і поставте горщик на підвіконня. Для саджанців мандарина необхідне розсіяне світло. Прямі сонячні промені можуть привести до загибелі рослин. Оптимальна температура 20-22 градуси за Цельсієм. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт не пересихав.

Пересадка

Після того, як у саджанців з’явиться по 2-3 листочка, їх буде необхідно розсадити в окремі горщики.

Пересаджувати мандаринове дерево в більші ємності в міру зростання, використовуючи кожен раз горщик діаметром всього на кілька сантиметрів більше попереднього.

Підживлення

Навесні і влітку мандарин необхідно підгодовувати 1 раз в місяць, використовуючи рідкі добрива для рододендронів або азалій. Єдина особливість полягає в тому, що для підгодівлі мандарина на одну і ту ж кількість води потрібно в 2 рази менше добрива, ніж для азалій.

Дотримуючись простих правил по догляду за мандариновим деревом, ви зможете насолоджуватися смаком чудових плодів, які були вирощені вами самотужки.

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest