Чарівне яблучко - розвиваюча іграшка для малюків. Майстер клас із пошиття

Сьогодні хочемо поділитися з вами процесом створення текстильного яблучка – розвиваючої іграшки для дітей.

Це яблучко буде цікаво і корисно не тільки малюкам! Найменші можуть на нього просто дивитися, малюки побільше – з задоволенням розберуть яблучко на дольки, дістануть з кишені черв’ячка з дерев’яних намистин і погризуть його, послухають, як шарудить листочок і тихо дзвенить саме яблучко. Все це сприяє розвитку дрібної моторики, колірного і звукового сприйняття, допомагає прорізатися зубкам – адже малюки дуже люблять гризти. Дітки 2-3 років будуть вчитися нанизувати часточки яблучка на стрічку, а потім її зав’язувати. Та й без стрічки часточки добре тримаються разом, тому цим яблучком можна кидати один в одного замість м’яча (таким м’яким м’ячиком зовсім не боляче і дуже весело). А ось молодшим школярам це яблучко буде прекрасним посібником в поясненні такої непростої теми, як «частини і ціле, частки».

Нам знадобиться:

 • тканина для «шкірки» яблучка і для «м’якоті» яблучка;
 • контактна стрічка;
 • щільний, голкопробивний синтепон;
 • звичайний синтепон або інший наповнювач для іграшок;
 • металеві кільця-блочки;
 • брязкальце;
 • намистини, атласна стрічка (краще, якщо маєте, взяти дуже тонку репсовий стрічку);
 • блискавка, дерев’яні намистини (у мене одна з них ялівцева), маленькі акрилові намистини;
 • бавовняна пряжа;
 • тканина для листочка, плівка, що шарудить, репсова стрічка;
 • нитки;
 • ножиці, голки, шпильки, інструмент для вставляння блочків, гачок.

Копіюємо викрійки, розтягуємо на весь аркуш А4 і роздруковуємо.

#

Кроїмо зовнішні частини часточок тільки з основної тканини, а внутрішні частини з тканини також і з щільного синтепону. Загалом має вийти 8 зовнішніх деталей, 16 тканинних внутрішніх і 16 синтепонових внутрішніх. Обов’язково відзначаємо, де будемо пришивати контактну стрічку.

Нарізаємо контактну стрічку на шматочки довжиною 3 см. Приколюємо англійськими шпильками на лицьову сторону внутрішніх деталей яблука. Не переплутайте розташування колючих і пухнастих частин контактної стрічки! Розмістіть всі внутрішні частини часточок в дзеркальному відображенні – і на одну сторону колючі частини стрічки, а на іншу сторону – пухнасті.

#

На виворітну сторону цих же деталей приколюємо щільний синтепон. Синтепон буде зберігати форму часточки яблучка.

#

Липку стрічку пришиваємо до тканини на швейній машинці, синтепон при цьому теж буде надійно прикріплений до основи.

#

Далі приметуємо зовнішню частину часточки до внутрішньої (бічної) частини. Потім прошиваємо на швейній машині, залишаючи місце для вивертання в шві середньої частини дольки.

Таким чином обробляємо спочатку 5 часточок.

#

#

#

Акуратно вивертаємо часточки і випрямляємо всі шви. Наповнюємо синтепоном, але не щільно!

Отвір зашиваємо потайним швом.

#

#

В одну з цих п’яти часточок всередину покладемо брязкальце. Часточки пришиваємо ручними стібками.

#

#

#

Виходить цілком симпатична часточка яблука 🙂

Далі працюємо з іншими трьома часточками. Зробимо кишеньку на одній з них. Приметуємо блискавку до отвору, який потрібно зробити на зовнішній частині яблучної часточки. Потім прошиваємо на швейній машинці. Короткі сторони обробляємо зигзагом, так як на них лягає велике навантаження.

#

#

Тепер готуємо жителя кишеньки – черв’ячка. Для цього потрібні дерев’яні намистини, краще ялівцеві, так як вони роблять благотворний вплив на організм дитини (тут тільки одна). Для обв’язки візьмемо маленькі намистини – можна і акрилові, але не фарбовані зверху, а пофарбовані в масі. Знадобиться також тоненька бавовняна пряжа і гачок.

Набираємо повітряні петлі (кількість залежить від розміру намистин, які обв’язуєте – в майстер-класі намистини діаметром 6 мм, набирали 3 петлі) і стуляємо їх в кільце. В’яжемо по колу стовпчиками без накиду. 1,2 ряд – з кожної петлі вив’язувати 2 петлі, 3 ряд – дві петлі з однієї, але не з кожної петлі, а через одну. Далі в’яжемо без надбавок два ряди і вставляємо намистину. Потім зменшуємо до закінчення обв’язки, закриваємо петлі і ховаємо кінчик нитки.

#

#

Збираємо черв’ячка, чергуючи дерев’яні і обв’язані намистини. Між намистинами зав’язуємо вузлики, щоб намистини не каталися по нитці.

Повертаємося до яблучка. Візьмемо шматочок тканини кольору «м’якоті» яблучка. Він повинен бути більшим за деталь з блискавкою. Зайву ширину ховаємо в складочку, це потрібно для того, щоб в кишеньку помістився черв’ячок. На цей шматочок тканини з лицьового боку пришиваємо швом зигзаг один (довільний) кінець черв’ячка.

Потім пришиваємо до деталі з блискавкою.

#

#

#

На наступній часточці буде стрічка з нанизаними намистинами. Намистини беремо або дерев’яні, або пофарбовані в масі.

#

Остання часточка буде з пришитим шматочком репсовою стрічки. Нам потрібна петелька для підвішування (при необхідності).

Далі обробляємо часточки як і раніше.

Беремо вузьку репсовий стрічку, тканину для листочка і плівку, яка шарудить.

#

Шиємо листочок, вставляємо в нього репсову стрічку. Кінець робимо гострим і обпалюємо.

Отже, ми маємо 8 часточок яблука і стрічку для міцного з’єднання. Тепер потрібно встановити з’єднувальні блочки на однаковій відстані.

Усе! Яблучко готово! Збираємо, милуємося, граємося!

#

#

#

#

Джерело: www.livemaster.ru

Зберегти в Pinterest