Дивовижні речі в техніці синель: більше 20 ідей

Побачила і закохалася в цю техніку. Для отримання синель тканини складаємо кілька шарів тканини між собою. З цього «сендвіча» на швейній машинці кладемо паралельні шви. Потім між рядками розрізаємо верхні шари тканини.

Синель відмінно виглядає при пошитті сумочок, подушок, покривал, килимів, кардиганів, жилетів, жакетів. Синель можна використовувати в якості обробки для цілого вироби, або наприклад зробивши в цій техніці тільки комір, кишені, манжети тощо.

Заготівля синелі має три основні складові:

  • нижній шар (основа),
  • середня складова – це кілька шарів тканин – наповнювачів для додання об’ємного ефекту і утеплення моделі,
  • верхній барвистий шар.

Залежно від призначення виробу нижній шар (основа) може бути з щільної або, навпаки, більш тонкої і м’якої бавовняної або вовняної тканини.

Вибір шарів – наповнювачів особливо важливий, так як їх завдання не тільки «допомогти» верхньому барвистому шару проявити себе в колірному відношенні, але і підняти, як би виштовхнути його при подальшій вологій обробці заготовки.

Кількість шарів – наповнювачів може бути різною, зазвичай це 2-6 відповідних за кольором шарів тонкої бавовняної тканини (ситець, бязь і ін.).

Можна в якості шарів-наповнювачів брати і більш щільні тканини, наприклад фланель, вовна, рідше використовують трикотаж.

Колір шарів-наповнювачів залежить від верхнього шару фарби, зазвичай це пофарбовані з двох сторін однотонні тканини. Причому для однієї заготовки всі шари-наповнювачі можуть бути як одного тону (кольори), так і різних відтінків одного колірного тону.

При розташуванні шарів тканини послідовно від самого світлого до самого насиченому після вологої обробки (прання) виходить глибокий об’ємний ефект.

Верхній шар фарби тканини диктує вибір всіх інших внутрішніх шарів. Як верхній шар можна використовувати найрізноманітніші за кольором і фактурою тканини.

Так для простих моделей добре підійде яскравий квітчастий ситець, фланель з набивкою, тонка вовняна тканина (типу шотландки) та інші.

Без досвіду роботи в техніці синель важко відразу отримати бажаний результат. Спочатку краще відтворити свою ідею в кількох зразках, експериментуючи з кількістю шарів-наповнювачів, їх кольором, а головне – з верхнім шаром тканини.

Що можна створити в техніці синель

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

Джерело: fairy-hobby.ru

Зберегти в Pinterest