Цікавий спосіб фарбування пряжі за допомогою льоду

Фарба розводиться водою і заморожується в формочках для льоду. Таким чином можна пофарбувати не тільки пряжу, але й можна створити красиві розводи на тканині, наприклад, футболках.

ПРИМІТКА. В майстер-класі використовується фарба “Kool Aid”. Ця методика не працює на бавовні. “Kool Aid” та харчові барвники забарвлюватимуть лише шерсть, шовк чи інші волокна/шерсть тварин.

Майстер-клас із фарбування пряжі

Фарбу для текстилю/вовни розвести в невеликій кількості води і залити у формочки для льоду.

Пряжу попередньо вимочити в теплій воді з додаванням оцту, потім обережно віджати воду і покласти пряжу в скляну форму для випічки. Зверху хаотично викласти кубики льоду. Не забувайте про рукавички, працюючи з барвниками. Виставити форму на сонці, в принципі, якщо дуже жарко, то можна її залишити і в тіні на пару годин.

Через годину на сонці, пряжа виглядала так:

Коли лід розтане, обернути форму харчовою плівкою і залишити на сонці ще на годину-другу, щоб фарба «випарилася». Можна пряжу акуратно перевернути, щоб фарба, яка стекла на дно гарненько просочила пряжу (але це за бажанням).

Поступово пряжа вбере всю фарбу. Заносимо в приміщення, залишаємо остигати до кімнатної температури. Після чого обполоснути з додаванням закріплювача (у майстер-класі “Eucalan”).

Фарба не повинна вимиватися, якщо це відбувається, обернути знову в плівку, і поставити на сонці або в мікрохвильовку на кілька хвилин. Висушити пряжу також можна в мікрохвильовій печі.

Віджати воду і залишити висохнути на повітрі.

В результаті мають вийти ось такі кольори:

#

#

Джерело: fairy-hobby.ru

Зберегти в Pinterest