Витончений мереживний посуд своїми руками. Майстер-клас та ідеї

Навчитися створювати мереживний посуд своїми руками – це справжнє мистецтво. Кожна така річ є унікальним предметом ручної роботи і цінується на вагу золота. До того ж, це відмінний подарунок на будь-який випадок життя. Існує безліч різноманітних майстер-класів з художньої кераміки, які складно повторити в силу різних причин. Ми ж пропонуємо освоїти вам дуже простий майстер-клас зі створення красивого посуду з глини з ажурним малюнком. Ви здивуєтеся відмінним результатом! Такий посуд в магазині точно не купиш!

Мереживний посуд самотужки

Вам знадобиться:

  • глина для ліплення
  • мереживна серветка або гіпюр
  • відріз тканини для підстилки
  • качалка
  • волога губка
  • ніж
  • акрилові фарби

Розстеліть тканинну підстилку на рівній поверхні, і за допомогою качалки розкачайте глину в пласт, висотою близько половини сантиметра. Постарайтеся, щоб товщина глиняного пласта була рівномірною. Візьміть мереживну серветку, покладіть її на глину і рівномірно вдавіть за допомогою качалки. Таким чином на глині віддрукується малюнок.

Акуратно підчепити край мереживної серветки (можна скористатися зубочисткою), зніміть її, не порушуючи візерунок.

За допомогою вологої губки згладьте гострі краї візерунка, щоб він виглядав більш природним і рівним.

За допомогою ножа обріжте зайву глину з краю тарілки, отримані гострі краї згладьте вологою губкою або ганчіркою.

Тепер виробу залишилося надати закруглену форму і глибину. Для цього підготуйте будь-яку тарілку з закругленими краями, візьміть за краї підстилку і помістіть туди нашу заготовку. Злегка натиснувши, поглибте заготовку і залиште в такому положенні сохнути щонайменше дві доби. Час просушування багато в чому залежить від рівня вологості в приміщенні.

Після повного висихання мереживне блюдо можна пофарбувати акриловими фарбами.

Для створення унікальної посуду з глини використовуйте не тільки мереживні серветки, а й природний орнамент або будь-яку іншу цікаву фактуру.

Подивіться як майстер віртуозно створює мереживна посуд своїми руками:

Ідеї візерунків мереживного посуді із глини

#1

#2

#3

#4

#5

#6

Джерело: fairy-hobby.ru

Зберегти в Pinterest