5 чудових майстер-класів зі створення прикрас, зв'язаних гачком

Пропонуємо переглянути кілька майстер-класів зі створення в’язаних прикрас своїми руками.

В’язане кольє в стилі бохо

Кольє пов’язано з пряжі Anchor Freccia (100% єгипетська бавовна, 285м/50 г). Така пряжа виробляється в Угорщині та Німеччині. Так що підбирайте відповідні по метражу нитки самі. Ще вам буде потрібен шкіряний шнурок товщиною 4-5 мм і довжиною 80 см, три металеві кільця і гачок № 1,5 мм. Розмір кольє 8*8 см.

В’язання починаємо з центру схеми, з кільця амігурумі.

Підбірка кольорів для кольє

Як виготовити китиці

Схеми в’язання кольє

#1

#2

#3

Збираємо кольє

 1. Закріпіть і сховайте всі кінці пряжі.
 2. Складіть кінці роботи, так щоб 12 ряд з’єднався з 6-м поруч і по точках від А до В прошийте шов звичайною голкою.
 3. Вставте шкіряний шнурок між точками А і В, з’єднайте два кінці замшевого шнура за допомогою вузла.
 4. Зробіть китиці і вставте їх в колечка.
 5. Вставте колечка у в’язану частина.

 

Слінгокулон “Джинс”

Для роботи знадобиться:

 • 31 дерев’яна намистина різного діаметру
 • дерев’яна основа для кулона
 • нитки бавовняні “Ірис”
 • гачок №1.

Порядок виконання

Обв’язати 9 великих намистин бавовняною ниткою.

За схемою зв’язати верхню основу кулона:

Нижню основу в’язати до 5 ряду. П’ятий ряд в’язати, приєднуючи верхню частину кулона, не забувши вкласти між ними дерев’яну основу.

Тепер залишилося зв’язати шнурок бажаної довжини і закріпити його на обв’язаному кулоні. Нанизати на шнур обв’язані і дерев’яні намистини як на фото або на свій смак. Оформити кінчики шнура.

 

В’язані гачком сережки

Для їх виготовлення потрібно взяти бавовняну пряжу і гачок 2,0 мм, а також бісер, штифти з колечком, штифти з цвяшком, швензи для сережок та інструменти: круглогубці, плоскогубці з кусачками. Сережки складаються з двох в’язаних кіл без накиду, з’єднаних раковим кроком.

Схема в’язання

 

В’язаний широкий браслет

Нам знадобляться:

 • нитки різних кольорів (можна залишки ниток),
 • гачок,
 • канцелярський ніж,
 • лак для нігтів,
 • скотч,
 • ножиці,
 • картонні циліндри від ниток

Намічаємо олівцем по колу середину циліндра і розрізаємо акуратно на 2 частини канцелярським ножем.


Наступний етап полягає в тому щоб по можливості зробити їх непромокальними, тому можна або обклеїти скотчем або пофарбувати лаком для нігтів в 2 шари.

Для обклеювання скотчем зсередини – розрізаємо скотч на невеликі смужки по 2 см, і по колу заклеює внутрішню частину циліндра, кінці загинаємо назовні. Зовнішню сторону просто обмотуємо уздовж скотчем, відрізаємо і кінці загинаємо всередину.

Якщо покривати лаком – бажано вибирати колір лаку під колір ниток, щоб через в’язку не просвічувався темний циліндр (заздалегідь готуємо ватку і ацетон витирати пальчики). Хоча я думаю можна використовувати будь-які залишки лаку для нігтів, якого не шкода.

#

#

#

#


Даємо лаку висохнути і продовжуємо роботу.

Далі починаємо обв’язувати браслет. Набираємо ланцюжок повітряних петель і приміряємо до основи. В’яжемо так, щоб ланцюжок вільно облягав циліндр. Перший ряд стовпчиків з накидом пров’язуємо під 2 ниточки однієї петельки нашого ланцюжка, щоб залишилася тільки одна ниточка (це нам необхідно для шов в кінці роботи). І в’яжемо далі по колу стовпчиками з накидом:

#

В’яжемо до тих пір поки в’язана частина буде однаковою по висоті з циліндром, бажано щоб краї в’язки не виступали за краї циліндра, тоді 2 деталі краще скріпити і вони будуть щільніше триматися на основі.

І зовнішню і внутрішню частину в’яжемо однаковими (за кількістю петель і рядів), в моєму прикладі в двох деталях по 60 стовпчиків з накидом в кожному ряду і по 14 рядів. Кінчики ниток внутрішньої частини зав’язуємо на циліндрі, кінчики ниток зовнішньої частини браслета закріплюємо і втягуємо гачком всередину:

#

Далі пов’язуємо 2 частини разом, АЛЕ в композиції низ + верх, тобто низ одного виробу з’єднується з верхом іншого, щоб шви не були надто грубими. Підбираємо гачком верх стовпчика з накидом – 2 ниточки, а в іншій деталі тільки 1 ниточку, яку залишали спочатку роботи. На малюнку добре видно цей момент.

Обв’язуємо іншим кольором нитки, всі кінчики також закріплюємо і ховаємо всередину вироби:

#

#


Тепер приступаємо до прикраси браслета ажурним візерунком. В’яжемо знову повітряний ланцюжок такого ж розміру (60 петель), з’єднуємо, йдемо по колу перший ряд стовпчиками з накидом. Далі вив’язувати будь ажурний візерунок який підходить за розмірами до браслету. Наприклад, 1 ряд: стовпчики без накиду; 2 ряд: 5 стовпчиків з накидом через 1 повітряну петлю в стовпчик без накиду нижнього ряду – переступаючи 2 стовпчики без накиду нижнього ряду; 3 ряд: обв’язати стовпчиком без накиду – посередині “пелюсточки” – піко.

В кінці нитку витягуємо разом з клубком як при закінченні роботи – через тильну сторону нитку перекладаємо вниз і в дзеркальному відображенні в’яжемо той же візерунок:

#

#

#

Готовий візерунок пришиваємо посередині до браслету, голку пропускаємо під в’язкою прикріплюючи тільки піко, і закріплюємо піко на браслеті ниткою:

#

І ось що у нас вийшло:

 

Мереживні в’язані сережки

Пропонуємо вам зв’язати об’ємні, ніжні, дуже романтичні сережки кольору весняного неба. В їх основі – заготовки кольору міді.

2 ряд – в’яжіть по 2 стовпчики без накиду в кожен стовпчик без накиду попереднього ряду (фото зліва).

3 ряд – для додання об’ємної хвилястості, в’яжіть по 3 стовпчики з накидом в кожен стовпчик без накиду попереднього ряду (фото праворуч).

Додамо витонченості 🙂 Для цього край заготовки обв’яжемо тонкою синтетичною ниткою поруч стовпчиків без накиду з піко: * 4 СБН, 5 в’яжіть з піко (піко = 5 ПП з’єднаних в колечко). Потрібну кількість разів повторити від * (фото зліва).

Внутрішній край теж декоруємо тонкою коричневою ниткою чергуючи 3-4 стовпчика без накиду з 3-4 стовпчиками з накидом (фото праворуч).

Останній штрих – маленька яскраво-синя квіточку (фото зліва).

1 ряд: 4 ПП зімкніть в колечко.

2 ряд: пров’яжіть 12 СБН.

3 ряд: тонкою коричневою ниткою в’яжіть * 2 СБН, 3 СБН з піко (піко = 3 ПП, зімкнутих у колечко). 4 рази повторити від *.

За допомогою голки закріпіть квіточку в верхній частині нашої заготовки (фото праворуч).

За допомогою круглогубців відігніть колечко швензи, протягніть його крізь петельку на основі і зігніть в початкове положення. Наші ніжні, ажурні сережки готові.

 

Джерело: kru4ok.ru

Зберегти в Pinterest