Оригінальні техніки вишивання: креативний підхід та неймовірний результат!

Традиційне вишивання хрестиком по домотканому полотні – це вже класика, і нею нікого не здивувати. А ось що ви скажете про вишивку на органзі, об’ємну вишивку чи незвичайні способи гаптування гладдю? Ці оригінальні техніки вишивання набирають все більшої популярності, тож настав час познайомитися з ними ближче!

Техніки вишивки на органзі

Органза – це сучасна легка і прозора тканина, яка надає вишивці особливого та навіть урочистого вигляду. Вишивають на такій тканині в основному гладдю, прокладаючи стібки тонкою голкою. Для найкращого декоративного ефекту використовують шовкові ниточки, а також пайєтки та бісер. Гаптування по органзі – це майже ювелірна робота, адже будь-яка помилка буде відразу помітною!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

Оригінальні техніки вишивання гладдю

Вишивання художньою гладдю потребує значно більших художніх здібностей, ніж звичайна вишивка хрестиком. Тут стібки прокладають не суто за схемою, а по контурах малюнка, перенесеного на тканину, а це вже включає деякий політ фантазії! Потрібно також гарно “відчувати” кольори та відтінки, вміти зв’язувати їх між собою. Найбільше цінується сучасна вишивка гладдю, яку іноді важко відрізнити від намальованої картини:

#1

#2

#3

#4

#5


#6

#7

#8

#9

Об’ємна вишивка

Дуже цікаво виглядає також і ще один з модних рукодільних трендів, так звана 3D-вишивка. Ефект надзвичайної реалістичності досягається за рахунок використання об’ємних елементів: цікавих кручених швів, намистин, фактурних матеріалів та наповнювачів. Для цієї техніки характерні, в основному, рослинні мотиви та квіткові композиції, хоча останнім часом можна зустріти і об’ємну вишивку комах, птахів, тварин чи навіть художню абстракцію.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

Людська фантазія практично не має меж, тому й не дивно, що поряд із традиційними техніками, такими як вишивання хрестиком, постійно з’являються все нові й нові оригінальні способи вишивання. Тож не стримуйте творчу складову своєї натури – надихайтеся, вигадуйте і втілюйте!

 

Джерело: dianaplus.com.ua

Зберегти в Pinterest