Печворк для початківців: схеми, етапи, техніки та ідеї для шиття

Печворк – це техніка пошиття виробу із клаптиків тканини. Для початківців створення виробів цим методом може здатися складним, але варто захопитися цим процесом, і працювати в ньому буде дуже легко.

Найчастіше печворк використовувався при шитті ковдр, в Америці ця методика отримала назву квілтінг. Сучасні любительки цієї техніки все частіше використовують цю методику для створення самих різноманітних виробів: іграшок, серветок, ковдр, сумок, скатертин. На наших фотографіях можна побачити кілька ідей для печворку, деякі з яких можна використовувати початківцям, інші ж поки знадобляться для натхнення.

Вироби в стилі печворк

#1

#2

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

Етапи створення виробів в техніці печворк

Існує три етапи створення виробу в техніці печворк:

1) підбір матеріалів;

2) складання схеми печворк-виробу;

3) з’єднання підібраних клаптиків в єдине полотно.

Підбір матеріалів можна здійснювати декількома способами: оглянути свої запаси клаптиків і на підставі цього скласти власну схему (адже клаптики можуть бути різної форми, під яку потрібно підігнати майбутній виріб) або поміняти місцями етапи і спочатку скласти схему, а потім з уже куплених тканин нарізати потрібні шматочки.

Шматочки в стилі печворк вирізаються в залежності від схеми малюнка. Початківцям краще не складати самим схеми, а вибрати з уже існуючих. Схематичні зображення виробів в такій техніці можна відшукати в журналах або на спеціалізованих сайтах. Приблизно вони виглядають ось так:

Найпростіша схема ковдри у стилі печворк:

 

Коли клаптики і схеми підібрані, можна приступати до зшивання, яке робиться теж в кілька стадій:

 • клаптики зшиваються в блоки;
 • блоки зшиваються між собою в єдине полотно;
 • полотно нашивається на підкладкову тканину.

Частини клаптикового вироби можна не тільки пришити один до одного, але і поєднати, використовуючи гачок і в’язальні нитки – вийде в’язаний печворк:

Види печворку

Існує кілька історично і культурно сформованих технік і різновидів печворку. Наведемо приклади найпопулярніших методик.

 • Традиційний печворк – для початківців знайти схеми в такій техніці буде найпростіше. Суть полягає в створенні полотна з окремих клаптиків, складаних у вигляді геометричних фігур. Лицьова сторона таких виробів звичайно зроблена у вигляді клаптикового шиття, а для підкладки використовують цілісний відріз тканини.

 • Квілтінг – техніка, при якій два клаптевих полотна зшиваються між собою різними рядками за допомогою швейної машинки. Між ними часто прокладають утеплювач. Ковдра в техніці квілтінг характеризується тим, що вона прошивається разом з наповнювачем.

 • Крейзі-петчворк – клаптики для нього підбираються неоднакової форми, а потім зшиваються за допомогою різних рядків, до яких додають намистини, ґудзики, бісер і яскраві нестандартні аплікації.

 • Японський печворк характеризується застосуванням розкішних шовкових тканин, рясніє геометричними фігурами. Вироби являють собою суміш західних традицій і східного колориту. Ковдра в техніці японського печворку зазвичай з симетричних візерунків і виготовляється з шовку.

 • В’язаний печворк – для нього елементи в’яжуться окремо, а потім з’єднуються між собою гачком.

Техніки печворку

Велике значення для кінцевого результату має техніка, в якій він виконаний виріб: тобто спосіб зшивання і форма клаптів. Ось кілька поширених технік:

 • “Швидкі квадрати” – техніка, при якій комбінуються квадратні шматки, іноді їх вирізують з зшитих смужок двох (і навіть більше) видів тканини.

 • “Акварель” – в цьому методі важливо правильно підібрати кольори квадратиків, за допомогою плавного переходу між ними можна “малювати” цілі картини.

 • “Смужка до смужки” – виріб зшивається з смуг тканини.

 • “Хата зі зрубу” – смужки вибудовують навколо центрального квадрата.

 • “Шахматка” – квадратики (якщо їх розгорнути, то ромби) з матерії зшивають за кольорами в шаховому порядку.

 • “Чарівні трикутники” – печворк з трикутників.

Схеми печворк-виробів для початківців

Печворк – ціле мистецтво, освоївши яке ви зможете створювати чудові покривала та інші текстильні прикраси для дому практично з нічого, адже застосувати кудись ще дрібні шматочки тканини навряд чи вдасться, і вони опиняться в сміттєвому відрі. Зате, навчившись печворку, ви зможете робити чудові вироби, здатні надавати затишок інтер’єру.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

Матеріали із сайту: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest