Печворк – це техніка пошиття виробу із клаптиків тканини. Для початківців створення виробів цим методом може здатися складним, але варто захопитися цим процесом, і працювати в ньому буде дуже легко.
Найчастіше печворк використовувався при шитті ковдр, в Америці ця методика отримала назву квілтінг. Сучасні любительки цієї техніки все частіше використовують цю методику для створення самих різноманітних виробів: іграшок, серветок, ковдр, сумок, скатертин. На наших фотографіях можна побачити кілька ідей для печворку, деякі з яких можна використовувати початківцям, інші ж поки знадобляться для натхнення.
Вироби в стилі печворк
#1
#2
#2
#3
#4
#5
#6
#7
#8
#9
#10
#11
#12
#13
#14
#15
#16
Етапи створення виробів в техніці печворк
Існує три етапи створення виробу в техніці печворк:
1) підбір матеріалів;
2) складання схеми печворк-виробу;
3) з’єднання підібраних клаптиків в єдине полотно.
Підбір матеріалів можна здійснювати декількома способами: оглянути свої запаси клаптиків і на підставі цього скласти власну схему (адже клаптики можуть бути різної форми, під яку потрібно підігнати майбутній виріб) або поміняти місцями етапи і спочатку скласти схему, а потім з уже куплених тканин нарізати потрібні шматочки.
Шматочки в стилі печворк вирізаються в залежності від схеми малюнка. Початківцям краще не складати самим схеми, а вибрати з уже існуючих. Схематичні зображення виробів в такій техніці можна відшукати в журналах або на спеціалізованих сайтах. Приблизно вони виглядають ось так:
Найпростіша схема ковдри у стилі печворк:
Коли клаптики і схеми підібрані, можна приступати до зшивання, яке робиться теж в кілька стадій:
- клаптики зшиваються в блоки;
- блоки зшиваються між собою в єдине полотно;
- полотно нашивається на підкладкову тканину.
Частини клаптикового вироби можна не тільки пришити один до одного, але і поєднати, використовуючи гачок і в’язальні нитки – вийде в’язаний печворк:
Види печворку
Існує кілька історично і культурно сформованих технік і різновидів печворку. Наведемо приклади найпопулярніших методик.
- Традиційний печворк – для початківців знайти схеми в такій техніці буде найпростіше. Суть полягає в створенні полотна з окремих клаптиків, складаних у вигляді геометричних фігур. Лицьова сторона таких виробів звичайно зроблена у вигляді клаптикового шиття, а для підкладки використовують цілісний відріз тканини.
- Квілтінг – техніка, при якій два клаптевих полотна зшиваються між собою різними рядками за допомогою швейної машинки. Між ними часто прокладають утеплювач. Ковдра в техніці квілтінг характеризується тим, що вона прошивається разом з наповнювачем.
- Крейзі-петчворк – клаптики для нього підбираються неоднакової форми, а потім зшиваються за допомогою різних рядків, до яких додають намистини, ґудзики, бісер і яскраві нестандартні аплікації.
- Японський печворк характеризується застосуванням розкішних шовкових тканин, рясніє геометричними фігурами. Вироби являють собою суміш західних традицій і східного колориту. Ковдра в техніці японського печворку зазвичай з симетричних візерунків і виготовляється з шовку.
- В’язаний печворк – для нього елементи в’яжуться окремо, а потім з’єднуються між собою гачком.
Техніки печворку
Велике значення для кінцевого результату має техніка, в якій він виконаний виріб: тобто спосіб зшивання і форма клаптів. Ось кілька поширених технік:
- “Швидкі квадрати” – техніка, при якій комбінуються квадратні шматки, іноді їх вирізують з зшитих смужок двох (і навіть більше) видів тканини.
- “Акварель” – в цьому методі важливо правильно підібрати кольори квадратиків, за допомогою плавного переходу між ними можна “малювати” цілі картини.
- “Смужка до смужки” – виріб зшивається з смуг тканини.
- “Хата зі зрубу” – смужки вибудовують навколо центрального квадрата.
- “Шахматка” – квадратики (якщо їх розгорнути, то ромби) з матерії зшивають за кольорами в шаховому порядку.
- “Чарівні трикутники” – печворк з трикутників.
Схеми печворк-виробів для початківців
Печворк – ціле мистецтво, освоївши яке ви зможете створювати чудові покривала та інші текстильні прикраси для дому практично з нічого, адже застосувати кудись ще дрібні шматочки тканини навряд чи вдасться, і вони опиняться в сміттєвому відрі. Зате, навчившись печворку, ви зможете робити чудові вироби, здатні надавати затишок інтер’єру.
#1
#2
#3
#4
#5
#6
#7
#8
#9
#10
#11
Матеріали із сайту: sozdavaisam.ru