Як ефективно освоїти місце під сходами: 8 крутих ідей

Щоб інтер’єр вийшов багатофункціональним, необхідно грамотно розпорядитися місцем. У приватних будинках, таунхаусах та квартирах з антресольним поверхом є додаткова можливість використовувати місце під сходами. І ось як його ефективно використати.

1. Система зберігання

Під сходами можна поставити шафу, комод або іншу систему зберігання. Найакуратніше буде виглядати вбудовані меблі на замовлення – вони ідеально впишуться в отвір.

Можна зробити зручні висувні секції з ящиками або штангами для одягу, щоб замінити передпокій.

2. Робочий кабінет

Можна облаштувати робоче місце – достатньо поставити письмовий стіл, стелаж та повісити пару полиць.

Щоб працювати було комфортно, потрібно заздалегідь подбати про освітлення — передбачити споти, бра або, у крайньому разі, хоча б настільну лампу. Щоб збільшити обсяг місць зберігання, стільницю можна поставити на комод.

3. Лаунж-зона

Для невеликих сходів підійде ідея із лаунж-зоною. Потрібно буде побудувати невисокий подіум та укомплектувати його матрацом та подушками.

Можна передбачити висувну скриньку для зберігання речей. Щоб не акцентувати увагу на цій зоні, оформіть нішу в тон основного оздоблення. Якщо ж стоїть обернена задача, використовуйте різні матеріали або кольори.

4. Комора

Якщо в будинку чи квартирі немає окремої комори, її можна запланувати під сходами – всередині зберігати інструменти чи господарське приладдя.

Для цього потрібно повністю відгородити цей простір, поставити двері та передбачити полиці.

5. Кухня

Під сходами можна розмістити компактну кухню або її частину. Тут є кілька варіантів – можна обмежитися тільки блоком з пеналами або пустити традиційні два яруси шаф. Якщо заплановано великий гарнітур, його можна завести на суміжну стіну.

Таке рішення відмінно підійде для кухонь, об’єднаних із вітальнею. А роль зонуючого елемента візьме на себе острів чи обідній стіл. Якщо простору під сходами небагато, можна перенести туди хоча б холодильник.

6. Комірка Гаррі Поттера

Ця ідея особливо сподобається дітям. Під сходами можна запланувати міні-кімнату для самостійних ігор чи хованок.

Іноді всередині поміститься навіть невелике спальне місце на матраці. Дитина, напевно, оцінить появу додаткового особистого простору.

7. Будиночок для улюбленця

Якщо дітей немає, місце під сходами може стати повноцінним будинком для домашнього вихованця.

Можна вмістити під сходами одразу дві функціональні зони, наприклад, будиночок для кота та робоче місце.

8. Зберігання велосипедів

Несподіваним рішенням може бути зберігання під сходами велосипедів. Так вони не займатимуть місце в коморі будинку, а перетворяться на незвичайний арт-об’єкт. Їх можна підвісити на кронштейни за колеса.

Джерело

Зберегти в Pinterest