Боджагі: традиційний корейський печворк. Особливості техніки та приклади робіт

Боджагі — традиційна корейська техніка клаптикового шиття, яка використовується для тонких тканин: тонкого шовку чи бавовни, крепу, шифону, органзи. Цей вид клаптикового шиття зародився в Кореї близько семисот років тому. Bojagi була пакувальною тканиною, з корейської це слово так і перекладається “упакування”. Спочатку це були квадратні хустки із зав’язками для пакування, в які корейці загортали подарунки (наприклад, подарунок на весілля). Такі упакування-боджагі шилися з будь-чого, починаючи від дрібних залишків старого одягу і закінчуючи спеціально розписаним шовком для особливо цінних речей. Тому техніка клаптикового шиття для виготовлення таких хусток має таку саму назву.

У цій техніці прийнято збирати одношарове клаптикове полотно. Зазвичай воно використовується для створення однойменних корейських хусток – боджагі (в які завертають підношення) і для клаптикових штор, що дуже красиво грають у сонячному світлі і нагадують текстильні вітражі. Майстри створюють цю красу вручну, полотно виглядає однаково красиво та акуратно з обох боків.

Те, що починалося як тканина для упакування, тепер є предметом мистецтва, привертає увагу колекціонерів та захоплює майстринь по всьому світу. У цій техніці шиють фіранки, серветки, скатертини, панно. Причому через акуратність швів виріб виглядатиме дуже вишукано навіть будучи пошитим зі шматочків однієї і тієї ж тканини!

Методи з’єднання деталей вручну в боджагі

Шов складний з наметуванням

Підігніть припуски шви 5 мм. Складіть відвороти припусків. Зметайте посередині. Пришийте край підгину з одного боку з кроком 1 мм. Пришийте інший край підгину.

Шов обрізний

Підігніть припуск шви 5 мм. Зшийте краї підгинів з кроком 1 мм. На другій тканині обріжте край до ширини припуску 2 мм

Загорніть підгин. Пришийте край підгину. Попрасуйте.

Шов закладний

Підігніть припуски шви 5 мм. На другій тканині зробіть зворотний загин шириною 5 мм. Зшийте краї підгинів. Загорніть підгин. Пришийте другий край підгину. Попрасуйте.

Шов закладний швом «голку вперед »

Підігніть припуски шви 5 мм. Зметайте деталі. Прошийте швом “голку вперед” один край підгину. Потім прошийте другий край підгину. Попрасуйте деталь.

Шов одиночний закладним швом «голку вперед»

Підігніть припуски шви 5 мм. Зметайте деталі. Прошийте швом вперед голку один край підгину. Потім прошийте другий край підгину. Попрасуйте деталь.

З’єднання кутів деталей швом «через край»

Зробіть підгини 5 мм на обох деталях. З’єднайте підгини. Зметайте деталі. Прошийте зовнішній край підгину. А потім внутрішній край підгину.

 

Приклади робіт в техніці боджагі

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

Джерело

Зберегти в Pinterest