Дизайн саду багато в чому залежить від того, наскільки органічно ви підібрали сусідство рослин один з одним, врахували схожість догляду та умови вирощування.
У випадку з хостами при виборі для неї сусідів проблем не виникає, потрібно тільки знати деякі правила. Багато видів садових квітів у парі з хостою створюють контрастні композиції, відмінно виглядаючи на тлі її блакитно-сизого з фактурною поверхнею листя.
Астильба, папороті, аквілегія традиційно вважаються для хости найкращими партнерами. В обрамленні кам’яної кладки вона ефектно виглядає разом з астильбою, цей прийом використовують у ландшафтному дизайні. Півонії також чудово підходять до хости.
З ґрунтопокривних рослин як класику використовують барвінок. Чорнобривці, шавлія, лобелії, бегонія, сурфінії, додадуть якогось шарму та імпозантності, підкреслять красу хости.
Для вирощування хости краще підбирати помірний по вологості та слабокислий ґрунт, у місці, де немає сильного вітру та прямих сонячних променів.
Для хост, висота яких 60 см і більше, через їхню самодостатність, партнери не потрібні, вони хороші для одиночних посадок.
Своє застосування в рокаріях з каменів знаходять невисокі хости розміром до 20с м, зазвичай їх висаджують в останньому ряду композиції, не розміщуючи на передньому плані. На передній план зазвичай розташовують хосту висотою 25-30 см у бордюрах, саджаючи за нею вищі рослини.
Якщо на ділянці розташований невеликий ставок, то поруч із ним рекомендують садити хосту заввишки 35-45 см, при такій висоті вона виглядає більш виграшно на тлі води.
Хоста – універсальна рослина для поєднання в саду з різними квітами та травами, спробуйте, шукайте свої композиції, хоста вас не розчарує.