Як зробити ткацький верстат самотужки

Важко знайти майстриню, яка не хотіла б хоч разочок спробувати себе в ткацькому ремеслі, проте купити ткацький верстат, на жаль, не всім по кишені. Але вихід є!

Виготовлення верстата в домашніх умовах багато хто вважає дуже трудомістким і тривалим процесом. Поспішаємо розвіяти ваші сумніви та запропонувати простий та доступний спосіб виготовлення ткацького верстата самотужки.

Вам знадобиться:

  • шпагат або бавовняно-паперова нитка
  • дерев’яна картинна рама (від її розміру залежатиме ширина виробу)
  • дерев’яна рейка (краще підійде довгий дерев’яний нагель, який можна придбати в будівельних магазинах, довжина його повинна бути не менше ширини рами)
  • ножиці

Крок 1

Тканина, як відомо, складається з ниток основи (йдуть уздовж) і піткання (поперек). Як нитки основи ми використовуватимемо шпагат. Навіть якщо ви використовуєте якісь інші нитки, головне пам’ятати, що нитка основи має бути міцною, не надто товстою і не надто тонкою.

Кінець нитки прив’яжіть на подвійний вузол до нижнього лівого кута рами, потім проведіть клубок крізь раму, перекиньте нитку через верхню перекладину, спустіться до нижньої.

Крок 2

Ваші рухи повинні нагадувати «вісімку»: щоразу, обігнувши верхню або нижню перекладину, клубок повинен проходити крізь раму. Продовжуйте натягувати нитку, стежачи за тим, щоб вона була рівномірно та помірно тугою, без провисань.

Крок 3

Ширина вашого кінцевого виробу залежить як від кількості «петель», що вийшли, так і від розміру рами. У середньому слід зробити не менше 10 і не більше 25 петель, відстань між ними при цьому повинна бути 1 см. Майте на увазі, що чим більше відстань між нитками, тим простіше працювати, тому новачкам краще почати з мінімальної кількості петель і максимальної відстані між ними.

Закінчивши, закріпіть вільний край на подвійний вузол.

Крок 4

Погляньте на свій ткацький верстат збоку – в середині нитки повинні перехрещуватися (якщо ж ні, значить, при натягуванні ви не дотримувалися “вісімки”).

За допомогою довгої дерев’яної рейки ми розділимо нитки на дві частини – просуньте її між ниток, точно під тим місцем, де вони перехрещуються, а потім підтягніть рейку до верхньої перекладини рамки.

Крок 5

Так має виглядати закінчений верстат. Зверніть увагу – нитки основи перехрещуються над дерев’яною рейкою. Вони поступово розділені на верхній і нижній шари, що значно полегшить процес ткацтва надалі.

 

Джерело: sozdavaisam.ru

Зберегти в Pinterest